Bajkowy południk


Bajkowy południk

Często największą radość sprawia odkrywanie niezwykłości w rzeczach najbardziej zwyczajnych. Niedzielne popołudnia zachęcają do spacerów, przed wyjściem z domu chcemy zatrzymać najmłodszych słuchaczy pół godziny przy radiu. "Bajkowy południk" to program, w którym nie brakuje literatury dziecięcej. Pojawiają się klasyczne bajki i nowości w interpretacjach aktorskich. Współczesne dzieci to pokolenia obrazkowe. Nie tylko czytają, ale masowo oglądają bajki na DVD, w kinie i klikają w sieci. Próbujemy podpowiadać jakie tytuły warto mieć w swojej bibliotece filmowej. Polecamy godne uwagi i naszego czasu dziecięce strony internetowe. Chcemy też uwrażliwiać małych słuchaczy na muzyczne i plastyczne dzieła sztuki.

Wszystkie dzieci są artystami. Nie mają celu w swojej bezustannej różnorodnej aktywności. Dlaczego rzuciłeś piłkę, dlaczego biegniesz, tańczysz? Zadajemy pytanie i niszczymy zabawę. A dzieci bawią się ponieważ zabawa je po prostu cieszy. Podobnie będzie z nami - nie pytaj dlaczego program dla najmłodszych w radiu? Po prostu ciesz się nim z nami!

NIEDZIELA 12:05-12:30

Prowadzący:

Olga Gordiejew


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Zbliża się jesień

Pogoda jeszcze prawie wakacyjna, ale choć w kalendarzu ostatnie dni lata to już na spacerach znajdziemy charakterystyczne dla jesieni:kasztany, orzechy i liście.Bajkowy Południk po pierwszym tygodniu w szkole - opowieści warto snuć

Mamy nadzieję, że już zadomowiliście się w swoich klasach, swoich ławkach, salach przedszkolnych, bo przecież nie ma większej przygody, niż wspólna zabawa w grupie z koleżankami i kolegami często niewidzianymi przez długi okres wakacji.Ostatnia wakacyjna niedziela z Bajkowym Południkiem

Wakacje, wakacje... A dziś już ostatnia ich niedziela. Ciekawe gdzie się spotkamy?Przedostatnia wakacyjna niedziela

Dzień dobry tu Bajkowy południk i już przedostatnia wakacyjna niedziela.Wakacyjny Bajkowy południk - czym jest wyobraźnia?

Tu wakacyjny Bajkowy południk. Dziś zajmiemy się tym, czego żadnemu z dzieci nie brakuje.Co zrobić z wakacyjnych pamiątek znalezionych po drodze?

Najlepsze przybory do zabawy w wakacje można znaleźć na łąkach, nad rzeką, przy drodze
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok