"Fatimskie proroctwo o Rosji" Jose Milhazes

15 października 2017, 08:28

fatimskie proroctwo
fatimskie proroctwo

Bardzo trudno przewidzieć, jak będzie rozwijać się dialog między Rzymem a Moskwą, nie ma jednak żadnych wątpliwości, że obydwa chrześcijańskie Kościoły będą musiały pokonać ogromne przeszkody i zmierzyć się z wielkimi trudnościami, aby móc choćby rozważać jakikolwiek rodzaj wspólnoty, nawet w dalekiej przyszłości”
"Fatimskie proroctwo o Rosji", rozdział VI

W październiku zakończą się obchody setnej rocznicy obchodów objawień Maryjnych w Fatimie i drugiego ważnego wydarzenia XX wieku rewolucji komunistycznej w Rosji (w listopadzie).
W rocznicę tych dwóch ważnych wydarzeń przedstawiamy książkę autorstwa Jose Milhazesa - portugalskiego dziennikarza i historyka mieszkającego w Rosji (wcześniej w ZSRR) będącą potwierdzeniem faktu, że „fatimski pomost" łączący Portugalię i Rosję to sprawa o wiele głębsza i o wiele bardziej wielowymiarowa niż się wydaje.
Czytając książkę możemy dojść do wniosku, że życzenie Matki Bożej nie zostało spełnione i bezbożna propaganda zdołała wyrządzić wiele zła, o czym świadczy poruszający opis prześladowań Kościoła w kraju rządzonym przez bolszewików. Istnieją liczne świadectwa ukazujące, w jaki sposób przesłanie z Fatimy pomogło niektórym duchownym przetrwać horror obozów koncentracyjnych i więzień tworzonych w całym kraju z rozkazu Stalina i jego następców. Autor przytacza wiele materiałów źródłowych, pochodzących z sowieckich archiwów, publikowanych po raz pierwszy listów, pamiętników, artykułów prasowych
W książce znajdziemy również informacje na nieporuszany, może nie znany do tej pory wątek, co łączy Fatimę ze słynną ikoną Matki Bożej Kazańskiej, jedną z największych rosyjskich relikwii…
Kto i dlaczego wybudował w Fatimie prawosławną cerkiew w sąsiedztwie fatimskiego sanktuarium i co łączy tę cerkiew ze św. Janem Pawłem II?

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS"Klucz do szczęścia" Meik Wiking

Nowa propozycja Wydawnictwa Czarna Owca

"Żebro Adama" Antonio Manzini

Ksiązkę proponuje Wydawnictwo Muza"Obgadywanie świata" Jerzy Owsiak

Książkę proponuje Wydawnictwo Znak"Robinson w Bolechowie" Maciej Płaza

Książkę proponuje Wydawnictwo WAB"Hermes 9:10" Dorota Kobiela

Nowość od Akapit Pressu

"Mirror, Mirror" Cary Delevingne

Nowość wydawnictwa Jaguar

"Pojutrze. O miastach przyszłości" Paulina Wilk

Nowość Wydawnictwa Literackiego"Fatimskie proroctwo o Rosji" Jose Milhazes

Książkę prezentuje Wydawnictwo AA„Poliglotyczni kochankowie” Lina Wolff

Nowość wydawnicza-prezentuje Wydawnictwo Marginesy„Kochaj” Regina Brett

Nowa książka od Wydawnictwa Insignis"Ryngraf" Piotr Śliwiński

Książka od Wydawnictwa Muza"Wielki Ogarniacz Życia" Pani Bukowa

Nowość proponuje Wydawnictwo Znak„Miasto świętych i złodziei" Natalie C. Anderson

Połączenie "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet" z "Zaginioną dziewczyną" w zniewalającym kryminale, którego akcja osadzona jest w Kenii. Poleca Wydawnictwo Insignis„Listy na pożegnanie” Helmuth i Freya von Moltke.

Prawdziwa historia odwagi, wiary i miłości od Wydawnictwa Znak"Ojciec" Cichy, Dukaj, Engelking, Małecki, Muszyński, Orbitowski, Szczerek, Szostak, Witkowski

Wyjątkowy, męski głos o ojcostwie- od wydawnictwa Newsweek
źródło: www.radio.bialystok.pl​