„Miłość i inne deliria” Mika Dunin

8 października 2018, 06:58

ksiazka
ksiazka

Kobieta, alkohol, seks… katastrofa. „Miłość i inne deliria” to historia kilku kobiet i ich zabójczego związku z mężczyznami i alkoholem – opowieść o tym, czego kobiety nie mówią nawet swoim psychoterapeutom. Premiera wstrząsającego literackiego reportażu już 3 października!
Podobno miłość jest najważniejsza. Podobno ratuje z pustki i cierpienia. Lecz jeśli staje się nałogiem i niebezpiecznie przenika się z ryzykownie używanym alkoholem, przestaje być historią jak z filmu, zmienia się w brudną tajemnicę. Bohaterki Miki Dunin zdobyły się na odwagę, by o tym opowiedzieć. Autorka przekazuje ich historie mocnymi słowami i barwnym językiem.
Inga, Lila i Milena mogłyby mówić o sobie „siostry”, bo łączy je wspólne doświadczenie, które potrafi być silne niczym więzy krwi. Bohaterki przechodzą przez kolejne etapy życia pod wpływem alkoholu, zamroczone miłosną i seksualną obsesją. W książce Miki Dunin z perspektywy czasu szczegółowo analizują historie swojego uwikłania i pokazują spustoszenie, jakie uczyniło ono we wszystkich sferach ich życia i relacjach z bliskimi. Wszystko to napisane jest świetnym językiem, któremu nie sposób odmówić odwagi w wyczerpujących opisach emocjonalnego i alkoholowego upodlenia. Bohaterki Miki Dunin pozwoliły sobie na gorzką szczerość i dzięki niej pokazują, jak z niewinnych obserwatorek swoich dysfunkcyjnych rodziców stały się dorosłymi osobami niemal na ich wzór i podobieństwo.
„Miłość i inne deliria” to książka o uzależnieniu i strachu przed uczuciami, które biorą się z niezaspokojonych potrzeb. To autentyczne świadectwo ucieczki od życia. „Miłość i inne deliria” nie jest poradnikiem, ale jest książką bardziej przydatną niż niejeden z nich. Literacki reportaż Miki Dunin pomaga refleksyjnie przyjrzeć się własnym demonom i z bezpiecznej odległości ocenić, jaką trajektorię przybiera nasze życie.
„Mika Dunin nie epatuje klasyczną pijacką martyrologią. Momentami uwodzi czytelnika pięknymi obrazami, by za chwilę go porzucić. Sponiewierać nasze marzenia i iluzje. Jej książka przyniosła nadzieję wielu uzależnionym kobietom.”
- Piotr Baran, „Zwierciadło”

Mika Dunin jest autorką książek „Antyporadnik” i „Alkoholiczka”, a także scenarzystką i dziennikarką. Od 2009 roku prowadzi blog o uzależnieniu od alkoholu. Publikuje m.in. w „Zwierciadle”, „W drodze” i „Świecie Problemów”. Razem z Kingą Dębską, reżyserką filmu „Moje córki krowy”, została laureatką konkursu Script PRO 2017 za scenariusz „Zabawa, zabawa” o kobietach będących „na zakręcie”. Premiera filmu “Zabawa, zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej odbędzie się we wrześniu 2018 roku na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS"Sztuka radości" Goliarda Sapienza

Wydawnictwo Kobiece poleca"Śmierć Komandora" Haruki Murakami

Nowa propozycja od Muzy"Niewyjaśnione okoliczności" Richard Shepherd

Nowość od Wydawnictwa Insignis"Kryształowi" Joanna Opiat-Bojarska

Nowa książka od Wydawnictwa Muza

"Pani od obiadów" Marta Sztokfisz

Nowość od Wydawnictwa Literackiego

"Jeszcze dzień życia" Ryszard Kapuściński

Nowość od Wydawnictwa Agora"Pate gra w piłkę" Timo Parvela

Nowość z Wydawnictwa Widnokrąg"Wyzwolenie zwierząt" Peter Singer

Nowość z Wydawnictwa Marginesy"Wdowy" Lynda La Plante

Nowość! prezentuje Wydawnictwo WAB"Druga miłość" Marzena Rogalska

Ksiązka Wydawnictwa Znak

"Kochankowie" Anne B. Ragde

Nowość proponuje Smak Słowa„Miłość i inne deliria” Mika Dunin

Nowość od Wydawnictwa Muza"Jak rozwinąć swój potencjał”

Książkę rekomenduje MT Biznes
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok