Rozpoczyna się projekt popularyzujący kształcenie zawodowe

30 października 2017

Bogumił Plawgo i Iwona Zaborowska, fot. Marcin Mazewski
Bogumił Plawgo i Iwona Zaborowska, fot. Marcin Mazewski

Z kierownikiem projektu Iwoną Zaborowską i prezesem Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr - prof. Bogusławem Plawgo rozmawia Edyta Wołosik

Ma to być zachęta dla młodych ludzi do kształcenia się w konkretnym zawodzie, a więc popularyzować kształcenie zawodowe.

W województwie podlaskim przez dwa lata realizowany będzie projekt "Dobry zawód - fajne życie".

Działania skierowane będą nie tylko do uczniów drugich i trzecich klas gimnazjalnych, ale też do ich rodziców. Obejmą również szkoły zawodowe.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Konkursy i targi pracy w regionie

Wizyty studyjne w zakładach pracy, szkolenia, warsztaty, spotkania z doradcami zawodowymi. To tylko niektóre działania w ramach projektu "Dobry zawód, fajne życie".



Wizyty młodzieży w zakładach pracy

Spotkania dla gimnazjalistów i ich rodziców, badania i konkursy. To tylko niektóre działania w ramach projektu "Dobry zawód, fajne życie", realizowanego w województwie podlaskim.



Czy warto kształcić się na hotelarza?

To zawód, w którym - jak zgodnie twierdzą uczniowie, nauczyciele i przedsiębiorcy z tej branży, nie będzie problemu ze znalezieniem pracy.



Kucharz - zawód zawsze potrzebny

Projekt "Dobry zawód, fajne życie" ma pomóc młodzieży wybrać konkretny zawód. Zdaniem wielu - takim zawodem, na który zawsze będzie zapotrzebowanie jest np. kucharz.



Czy warto kształcić się na stolarza?

"Dobry zawód - fajne życie" - ten projekt już trwa w województwie podlaskim. Działania skierowane do gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli realizowane będą przez najbliższe dwa lata.




źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok