Czy warto kształcić się na stolarza?

17 stycznia 2018

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

Czy warto kształcić się na stolarza? - relacja Edyty Wołosik

"Dobry zawód - fajne życie" - ten projekt już trwa w województwie podlaskim. Działania skierowane do gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli realizowane będą przez najbliższe dwa lata.  

Obejmą również szkoły zawodowe. Wszystko po to, by pokazać, że warto zastanowić się nad kształceniem zawodowym i wyborem konkretnego zawodu, którym jest np. stolarz.

Informacje o projekcie "Dobry zawód - fajne życie" są na dobryzawod.pl.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Czy warto kształcić się na hotelarza?

To zawód, w którym - jak zgodnie twierdzą uczniowie, nauczyciele i przedsiębiorcy z tej branży, nie będzie problemu ze znalezieniem pracy.Kucharz - zawód zawsze potrzebny

Projekt "Dobry zawód, fajne życie" ma pomóc młodzieży wybrać konkretny zawód. Zdaniem wielu - takim zawodem, na który zawsze będzie zapotrzebowanie jest np. kucharz.Czy cukiernik to dobry zawód?

Działania kierowane są nie tylko do uczniów oddziałów gimnazjalnych, ale też do ich rodziców. Obejmą również szkoły zawodowe. Przez dwa lata w województwie podlaskim realizowany będzie projekt "Dobry zawód, fajne życie".Jakie zawody są najbardziej poszukiwane?

Wysoko cenią wyspecjalizowanych pracowników, a w najbliższych latach pracy nie powinno zabraknąć m.in. piekarzom, ślusarzom, tokarzom i stolarzom. Takie są wnioski z badań przeprowadzonych w 40 firmach z Białegostoku i okolic.Rozpoczyna się projekt popularyzujący kształcenie zawodowe

Ma to być zachęta dla młodych ludzi do kształcenia się w konkretnym zawodzie, a więc popularyzować kształcenie zawodowe. W województwie podlaskim przez dwa lata realizowany będzie projekt "Dobry zawód - fajne życie".
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok