Kucharz - zawód zawsze potrzebny

31 stycznia 2018

źródło fot.: Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku
źródło fot.: Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku

Kucharz - zawód zawsze potrzebny - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wielkimi krokami zbliża się czas, gdy uczniowie trzecich klas oddziałów gimnazjalnych, wybierać będą dalszą ścieżkę kształcenia. W wyborze ma im pomóc m.in. projekt "Dobry zawód, fajne życie" realizowany w województwie podlaskim.

Poprzez różne działania ma on skłonić młodych ludzi do zastanowienia się, czy wybór konkretnego zawodu nie jest w ich przypadku lepszy niż kształcenie ogólnokształcące. A takim zawodem, na który - zdaniem wielu - zawsze będzie zapotrzebowanie jest np. kucharz.

Informacje o projekcie "Dobry zawód, fajne życie" są na dobryzawod.pl.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl"Dobry Zawód, fajne życie" - mechanicy

To kierunki nowe w edukacji, ale bardzo potrzebne na rynku. Zgodnie o tym mówią przedsiębiorcy, nauczyciele i uczniowie. W czwartek (17.10) w ramach realizowanego w województwie podlaskim projektu "Dobry zawód, fajne życie", promującego kształcenie zawodowe, mówimy o zawodach: kierowca mechanik i mechanik motocyklowy.W Podlaskiem rozpoczyna się "Akademia Doradcy Zawodowego"

To cykl spotkań m.in. dla pedagogów, psychologów, wychowawców i nauczycieli, by jak najlepiej przygotować ich do pracy z młodzieżą w zakresie doradztwa zawodowego.Kolejna odsłona projektu "Dobry zawód, fajne życie"

Wraz z nowym rokiem szkolnym w województwie podlaskim rozpoczyna się kolejna odsłona projektu "Dobry zawód, fajne życie".Rozstrzygnięcie konkursu "Nakręć się na zawód"

Ponad pół tysiąca miejsc jest jeszcze w Białymstoku w szkołach ponadgimnazjalnych. Trwa rekrutacja uzupełniająca - uczniowie do 20 lipca mogą składać dokumenty w wybranej placówce.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok