Kucharz - zawód zawsze potrzebny

31 stycznia 2018

źródło fot.: Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku
źródło fot.: Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku

Kucharz - zawód zawsze potrzebny - relacja Edyty Wołosik

Wielkimi krokami zbliża się czas, gdy uczniowie trzecich klas oddziałów gimnazjalnych, wybierać będą dalszą ścieżkę kształcenia. W wyborze ma im pomóc m.in. projekt "Dobry zawód, fajne życie" realizowany w województwie podlaskim.

Poprzez różne działania ma on skłonić młodych ludzi do zastanowienia się, czy wybór konkretnego zawodu nie jest w ich przypadku lepszy niż kształcenie ogólnokształcące. A takim zawodem, na który - zdaniem wielu - zawsze będzie zapotrzebowanie jest np. kucharz.

Informacje o projekcie "Dobry zawód, fajne życie" są na dobryzawod.pl.


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Czy warto kształcić się na hotelarza?

To zawód, w którym - jak zgodnie twierdzą uczniowie, nauczyciele i przedsiębiorcy z tej branży, nie będzie problemu ze znalezieniem pracy.Czy warto kształcić się na stolarza?

"Dobry zawód - fajne życie" - ten projekt już trwa w województwie podlaskim. Działania skierowane do gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli realizowane będą przez najbliższe dwa lata.Czy cukiernik to dobry zawód?

Działania kierowane są nie tylko do uczniów oddziałów gimnazjalnych, ale też do ich rodziców. Obejmą również szkoły zawodowe. Przez dwa lata w województwie podlaskim realizowany będzie projekt "Dobry zawód, fajne życie".Jakie zawody są najbardziej poszukiwane?

Wysoko cenią wyspecjalizowanych pracowników, a w najbliższych latach pracy nie powinno zabraknąć m.in. piekarzom, ślusarzom, tokarzom i stolarzom. Takie są wnioski z badań przeprowadzonych w 40 firmach z Białegostoku i okolic.Rozpoczyna się projekt popularyzujący kształcenie zawodowe

Ma to być zachęta dla młodych ludzi do kształcenia się w konkretnym zawodzie, a więc popularyzować kształcenie zawodowe. W województwie podlaskim przez dwa lata realizowany będzie projekt "Dobry zawód - fajne życie".
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok