Wystawa "Kolory prawosławia. Polska" na Litwie, w Finlandii i w Rosji 22.07.2017

22 lipca 2017

Wystawa "Kolory prawosławia. Polska" w Muzeum Historii Religii w Sankt Petersburgu, fot. Anna Petrovska
Wystawa "Kolory prawosławia. Polska" w Muzeum Historii Religii w Sankt Petersburgu, fot. Anna Petrovska

Duchowe Spotkania 2017-07-22

Obrzędy religijne, monastery oraz najważniejsze symbole prawosławne - to wszystko można było zobaczyć na wystawie "Kolory prawosławia. Polska". Wystawa została otwarta na Litwie, w Finlandii i Rosji. Ekspozycja składa się ze 100 zdjęć autorstwa 42 fotografów. Wcześniej prezentowane fotografie były na międzynarodowym serwisie internetowym OrthPhoto.
Wernisaże w Wilnie, Helsinkach, Sankt Petersburgu i Moskwie uświetniały występy chóru młodzieżowego z soboru św. Mikołaja w Białymstoku. O tym, jak była przyjmowana wystawa usłyszymy w audycji.

Ponadto opowiemy o historii ambony w architekturze świątyń chrześcijańskich. Natomiast kazanie poświęcone będzie św. Antoniemu Pieczerskiemu.

Zaprasza Anna Choruży


Prowadzący:

Anna Choruży
Źmicier Kościn
Marta Nazarko
Anna Petrovska
Alicja Pietruczuk


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Święto Piotra i Pawła w Białymstoku 14.07.2018

Cerkiew prawosławna obchodziła pamięć świętych apostołów Piotra i Pawła. To patroni wojskowej parafii w Białymstoku.Uroczystości św. Jana Chrzciciela w Hajnówce 7.07.2018

Przez Hajnówkę przeszła pielgrzymka, z okazji dnia św. Jana Chrzciciela."Vidovdan" w Białymstoku 30.06.2018

Warsztaty muzyczne, wystawy, prezentacja książki i koncerty. W Białymstoku odbył się VII Festiwal Kultury Serbskiej "Vidovdan".
Jest to jedno z ważniejszych świąt religijnych w Serbii, a dla samych Serbów ma historyczne znaczenie, kiedy wspomina się bitwę na Kosowym Polu. W audycji będziemy na św. liturgii w dzień św. św. Wita i Łazarza - Vidovdan.Cerkiew świętych Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie 23.06.2018

Niewielka prawosławna wspólnota w Węgorzewie to jedna z atrakcji turystycznych na Mazurach. W audycji odwiedzimy parafię prawosławną p.w. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie.Piesze pielgrzymki do Jabłecznej, Patienki i uroczystości w Bielsku Podlaskim

W audycji będzie dużo o pielgrzymkach. Do Jabłecznej z Białegostoku wyruszyło ponad 20 osób, pielgrzymi szli także na uroczystości do Piatienki. Odwiedzimy też Bielsk Podlaski, gdzie - w dniu święta Bielskiej Ikony Matki Bożej - wierni szli w procesjach ulicami miasta.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok