Ekosfera


Ekosfera

Ekologia to sfera naszego życia, do której wagę przywiązuje coraz więcej osób. To, czy żyjemy w zgodzie z nią czy nie - i tak ma wpływ na nasze zdrowie i życie. Czasem nie jest łatwo pogodzić prawa natury z potrzebami człowieka, ale próbować warto. Na pewno trzeba chronić środowisko, bo jego stan pogarsza się w szybkim tempie, a to nie wróży dobrze przyszłości świata. O tym m.in. rozmawiamy w programie Ekosfera. To także miejsce dla miłośników roślin i zwierząt, bo także one są częścią natury.

SOBOTA 14:10 - 15:00

Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Planowanie ogrodu

Zaplanowanie ogrodu to wcale nie taka prosta sprawa. Trzeba mieć dużą wiedzę zarówno o roślinach, glebie jak i o wodzie. Oczywiście można się tego wszystkiego nauczyć, niektórzy wykorzystują na to zimowe wieczory.Turystyka kwalifikowana szansą na przyciągnięcie turystów?

Turystyka kojarzy się nierozerwalnie z podróżami, sportem, rekreacją, poznawaniem czegoś nowego. To, co dla jednych jest formą wypoczynku, dla innych stanowi źródło pracy. Branża turystyczna rozwija się bardzo szybko i zyskuje coraz większe znaczenie.Marzec to początek wiosennych prac na działkach

Już pachnie wiosną - mówią w marcu ogrodnicy i koneserzy ciepłych promieni słonecznych. Do ogrodu wychodzimy częściej i z większą chęcią. I całe szczęście, bo nadszedł czas spożytkowania energii zgromadzonej podczas zimy, a na działce czeka nas mnóstwo pracy.Sterylizacja i kastracja psów i kotów – jako sposób zapobiegania bezdomności?

Sterylizacja i kastracja to słowa które brzmią poważnie i wciąż dla niektórych złowrogo. powinniśmy się jednak do tych słów przyzwyczajać, jeśli chcemy poprawić sytuację zwierząt bezpańskich i zmniejszyć problem bezdomności.Wolontariat w schronisku - podsumowanie roku

Przepracowali w schronisku 11 tysięcy godzin. Odbyli ze swymi podopiecznymi 6,5 tysiąca spacerów.Ptaki w miastach - problemy czy przyjemność?

Niektóre ptaki tak się "rozpanoszyły", że stały się bardzo uciążliwymi sąsiadami dla człowieka.
źródło: www.radio.bialystok.pl​