Dlaczego problem bezdomności zwierząt wciąż narasta?

5 listopada 2016

Anna Jaroszewicz, Robert Andraka, Magda Korput, foto: Sylwia Krassowska
Anna Jaroszewicz, Robert Andraka, Magda Korput, foto: Sylwia Krassowska

Dlaczego problem bezdomności zwierząt wciąż narasta?

Zagubione, wyrzucane na ulicę, przywiązywane do drzew, głodzone. Każdego dnia do schronisk trafiają psy, a schroniska robią co mogą, by znaleźć im dom, wyleczyć, choć trochę poprawić życie.

Dlaczego w Polsce wciąż istnieje problem bezdomności zwierząt mimo, że 90% Polaków deklaruje, że jest miłośnikiem zwierząt i tyle samo chce ochrony ich praw? O tym rozmawialiśmy w Ekosferze.

Gośćmi Anety Gałaburdy byli:

Kierownik białostockiego schroniska dla zwierząt Anna Jaroszewicz, Robert Andraka ze Stowarzyszenia Happy Dog i wolontariuszka Magda Korput.(ag/sk)


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Ogród ekologiczny - natura sama podpowiada jak go zrobić

Kiedyś ogrody ekologiczne były częścią prawie każdego przydomowego ogrodu. Dziś wraca na nie moda. Nie są już jednak częścią, ale cały nasz ogród jest ekologiczny. W ostatniej Ekosferze przed wakacjami rozmawialiśmy o roślinach z charakterem, zwierzętach, które warto zapraszać do ogrodu, zielonych miejscach mocy i zabezpieczaniu roślin przed naszym wyjazdem. Gościem Anety...Adopcja psa to bardzo poważna decyzja – nie tylko dla nas, ale też i dla zwierzęcia

Pies to zwierzę stadne i przywiązuje się do nowego opiekuna. Cierpi, gdy zostaje odwieziony z powrotem do schroniska. A są takie przypadki.Psy ze schroniska. Co zrobić, by uniknąć przykrych sytuacji przy adopcji?

Pies jest podobno najwierniejszym przyjacielem człowieka. Te w schroniskach są spragnione miłości i domowego ciepła.Okres lęgowy ptaków

Okres lęgowy ptaków? Mogą być agresywne. Giną bo wycinamy im drzewa.Energooszczędny dom - konieczność czy luksus?

O domku z ogródkiem marzy chyba każdy i wielu udaje się to marzenie zrealizować. Jednak decyzja jaki to ma być dom należy do jednej z najtrudniejszych, bo to raczej inwestycja na całe życie. Współczesne domy, to domy ekologiczne, ale jednocześnie energooszczędne.
źródło: www.radio.bialystok.pl​