Jak starzeją się psy? Dlaczego warto adoptować seniorów ze schroniska?

4 listopada 2017

Katarzyna Rećko i Robert Andraka, fot. Sylwia Krassowska
Katarzyna Rećko i Robert Andraka, fot. Sylwia Krassowska

Jak starzeją się psy? Dlaczego warto adoptować seniorów ze schroniska?

Starość, to słowo, które budzi niepokój chyba u każdego.
Trudna jest nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt, zwłaszcza tych związanych z nami najbardziej, czyli psów.
Jak wygląda starość psa? Czy można zauważyć, że nasz pupil wkroczył już w ten etap? 

O starości psów ze schroniska i psów, które mają dom rozmawialiśmy w Ekosferze. Gośćmi Anety Gałaburdy byli Katarzyna Rećko ze Stowarzyszenia Happy Dog i Robert Andraka ze Stowarzyszenia Happy Dog, wolontariusz Białostockiego Schroniska dla Zwierząt.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Ogród może być kolorowy także zimą

Kiedy nadchodzi zima, większość z nas coraz rzadziej zagląda do ogrodów, myśląc, że o tej porze roku nie ma tam czego szukać.Od 15 października naprawiamy, likwidujemy i zakładamy gniazda

Od niedawna można już likwidować, naprawiać, przenosić gniazda ptaków, które z jakiegoś powodu nam przeszkadzają. Tak będzie do lutego. W Ekosferze rozmawialiśmy kiedy i jak najlepiej to zrobić.Ostatnie cięcia, koszenia, nawożenie i sadzenie na działkach

Jesień to dla działkowców bardzo pracowity czas - pora przycinania, porządkowania, ostatniego koszenia. Żeby latem móc się z cieszyć z ogrodu i w spokoju odpoczywać, teraz trzeba go przygotować do zimy.Kto się zajmuje bezdomnymi kotami w Białymstoku?

Podobno liczba kotów w polskich schroniskach jest przekroczona 5-krotnie. W Białymstoku nie ma schroniska dla kotów, ale to nie znaczy, że tymi bezdomnymi - nikt się nie zajmuje.Jakie rośliny warto mieć w domu i jak pomóc im przetrwać zimę?

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają na nas zbawienny wpływ. Nie tylko pięknie wyglądają i dostarczają wrażeń estetycznych, ale także poprawiają samopoczucie, a co najciekawsze niektóre gatunki pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.
źródło: www.radio.bialystok.pl​