Jak spędzić świąteczne dni w zgodzie z naturą?

23 grudnia 2017

Dariusz Ochrymiuk, fot. Marcin Gliński
Dariusz Ochrymiuk, fot. Marcin Gliński

Jak spędzić świąteczne dni w zgodzie z naturą?

Tradycyjne święta są bardzo nieekologiczne - zaczynają się od wielkiego sprzątania, podczas którego zużywamy mnóstwo chemicznych środków czyszczących. Potem wielkie zakupy – prezenty i dużo jedzenia, którego nie ma potem kto zjeść. Wszystko to w biegu, w nerwowej atmosferze, w której łatwo o kłótnie i spięcia. Dziś w Ekosferze rozmawialiśmy jak spędzić te wyjątkowe dni w zgodzie z naturą i nie zapomnieć o naturalnym środowisku. Gościem Anety Gałaburdy był Dariusz Ochrymiuk ze Stacji Przyrodniczej Narew.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Balkony i tarasy - czas o nich pomyśleć

Niektórzy traktują go jako platformę obserwacyjną, inni jako azyl a jeśli mamy nieco większy - to dobre miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu.Drony, kamery, termowizory, geolokatory - nowe metody podglądania ptaków

Kilkadziesiąt lat temu – podglądanie ptaków to było zajęcie, któremu oddawali się przede wszystkim naukowcy. Dziś osób zainteresowanych życiem ptaków jest coraz wiele więcej.Jak posadzić sobie las?

Wiosna to dobry czas na sadzenie drzew. Robimy to w swoich ogrodach, robią działkowcy i leśnicy. Jak sadzić las i drzewa w ogrodzie - o tym mówimy w Ekosferze.Dzikie zwierzęta coraz częściej wkraczają do miast - kto powinien się nimi zająć?

Dziki świat przyrody coraz częściej wkracza do miast, nawet tych największych. Dlaczego?Dzikie zwierzęta żyją coraz bliżej miast. Czy powinniśmy się ich bać?

Żubr czy jeleń na podwórku, bocian w stodole, jeż w pokoju, lisy buszujące w miejskich śmietnikach… dzikie zwierzęta coraz częściej można spotkać w mieście.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok