Sterylizacja i kastracja kotów

20 stycznia 2018

Agata Kilon, fot. Sylwia Krassowska
Agata Kilon, fot. Sylwia Krassowska

Sterylizacja i kastracja kotów

To nie tylko podstawowa forma ograniczania bezdomności zwierząt, ale też zabieg, który może pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie. Sterylizacja i kastracja w Polsce wciąż nie jest powszechna i stąd wciąż mamy problem z bezdomnością i  wyrzucanymi zwierzętami. O tym dziś rozmawialiśmy w Ekosferze. Jest wyjątkowa okazja, aby taniej takie zabiegi wykonać. 

Gościem Anety Gałaburdy była Prezes Fundacji Kotkowo Agata Kilon. 


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Balkony i tarasy - czas o nich pomyśleć

Niektórzy traktują go jako platformę obserwacyjną, inni jako azyl a jeśli mamy nieco większy - to dobre miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu.Drony, kamery, termowizory, geolokatory - nowe metody podglądania ptaków

Kilkadziesiąt lat temu – podglądanie ptaków to było zajęcie, któremu oddawali się przede wszystkim naukowcy. Dziś osób zainteresowanych życiem ptaków jest coraz wiele więcej.Jak posadzić sobie las?

Wiosna to dobry czas na sadzenie drzew. Robimy to w swoich ogrodach, robią działkowcy i leśnicy. Jak sadzić las i drzewa w ogrodzie - o tym mówimy w Ekosferze.Dzikie zwierzęta coraz częściej wkraczają do miast - kto powinien się nimi zająć?

Dziki świat przyrody coraz częściej wkracza do miast, nawet tych największych. Dlaczego?Dzikie zwierzęta żyją coraz bliżej miast. Czy powinniśmy się ich bać?

Żubr czy jeleń na podwórku, bocian w stodole, jeż w pokoju, lisy buszujące w miejskich śmietnikach… dzikie zwierzęta coraz częściej można spotkać w mieście.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok