Dzień Kota - mity i cała prawda o kotach

17 lutego 2018

Urszula Świetlicka-Rusiłowicz z córką, Urszula Matysiuk, Agata Kilon, fot. Joanna Wyrwas
Urszula Świetlicka-Rusiłowicz z córką, Urszula Matysiuk, Agata Kilon, fot. Joanna Wyrwas

Dzień Kota - mity i cała prawda o kotach

Koty żyją z nami od początku świata i - mimo że czasem trudno je zrozumieć - na pewno budzą sympatię. Liczba posiadaczy kotów rośnie w Polsce najszybciej i wkrótce może przegonić liczbę psów. Kota ma co trzecia rodzina.

W Dniu Kota o tych niezwykłych zwierzętach rozmawialiśmy w Ekosferze. Gośćmi Anety Gałaburdy byli: prezes Fundacji Kotkowo Agata Kilon, Urszula Matysiuk z Kotkowa, treser psów i hodowca kotów rasowych Urszula Świetlicka-Rusiłowicz z córką oraz dziennikarka PR Białystok, a także hodowca kotów rasowych Alicja Pietruczuk.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kwiaty jadalne i rośliny trujące w ogrodzie

Warzywa i owoce w naszym menu, to rzecz powszednia i nikogo nie dziwi, ale jeśli ktoś zapyta czy jemy kwiaty... na pewno trzeba się będzie trochę nad tym zastanowić... choć odpowiedź powinna być prosta.Nietoperze - niezwykłe latające ssaki, które warto chronić

Dzieci kojarzą je z Batmanem, starsi z Draculą. Nietoperze nie mają dobrej opinii. A niesłusznie.Szyfry i znaki w lesie - jak je odczytać?

Kropki, kreski, strzałki w różnych kolorach, nacięcia na korze - tę rozmaitość znaków można zobaczyć spacerując po lesie. Są czytelne dla leśników - dla nas to tajemny szyfr.Jak żyją i co wytwarzają pszczoły?

Szacuje się, że ich praca w Polsce jest warta ponad 4 mld zł rocznie. Gdyby nie te owady, nie mielibyśmy wielu owoców i warzyw, w przypadku innych roślin plony byłyby znacznie niższe.Balkony i tarasy - czas o nich pomyśleć

Niektórzy traktują go jako platformę obserwacyjną, inni jako azyl a jeśli mamy nieco większy - to dobre miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok