Dzień Kota - mity i cała prawda o kotach

17 lutego 2018

Urszula Świetlicka-Rusiłowicz z córką, Urszula Matysiuk, Agata Kilon, fot. Joanna Wyrwas
Urszula Świetlicka-Rusiłowicz z córką, Urszula Matysiuk, Agata Kilon, fot. Joanna Wyrwas

Dzień Kota - mity i cała prawda o kotach

Koty żyją z nami od początku świata i - mimo że czasem trudno je zrozumieć - na pewno budzą sympatię. Liczba posiadaczy kotów rośnie w Polsce najszybciej i wkrótce może przegonić liczbę psów. Kota ma co trzecia rodzina.

W Dniu Kota o tych niezwykłych zwierzętach rozmawialiśmy w Ekosferze. Gośćmi Anety Gałaburdy byli: prezes Fundacji Kotkowo Agata Kilon, Urszula Matysiuk z Kotkowa, treser psów i hodowca kotów rasowych Urszula Świetlicka-Rusiłowicz z córką oraz dziennikarka PR Białystok, a także hodowca kotów rasowych Alicja Pietruczuk.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Pszczoły – dlaczego masowo giną?

"Kiedy ostatnia pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia" - tak miał mawiać podobno Albert Einstein.Jaki wpływ na nasz organizm mają kwiaty?

W zamkniętych pomieszczeniach spędzamy dużo czasu. Zwłaszcza zimą brakuje nam zieleni, kojących drzew, świeżego powietrza. Co nam pozostaje? Cieszyć się kwiatami domowymi.Jak zostać działkowcem - krok po kroku

Ogródki działkowe w mieście cieszą się popularnością wśród tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać.Jak przygotować się do powrotu ptaków?

Jeszcze ich nie słychać, ale kiedy my mamy za oknem biały krajobraz, wiele ptaków grzeje piórka gdzieś na południu i zbiera siły do szczęśliwych powrotów.Co to jest smog i jaki jest jego wpływ na zdrowie?

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok