Europejskie Dni Dziedzictwa


Europejskie Dni Dziedzictwa

1200 wydarzeń, 16 województw, ćwierć miliona oglądających - 25. Europejskie Dni Dziedzictwa. W tym roku tematem szczególnej, bo jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa jest „krajobraz dziedzictwa- dziedzictwo krajobrazu”. Ta myśl przewodnia koresponduje z kampanią społeczną „Krajobraz mojego miasta” Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tegorocznej edycji odbędzie się 1200 wydarzeń edukacyjnych zachęcających do poznawania dziedzictwa. Udział w nich jest bezpłatny. W województwie podlaskim propozycji jest kilkadziesiąt.

"Co roku Europejskie Dni Dziedzictwa to wspaniała okazja do bliższego poznania lokalnego dziedzictwa. W tej edycji kładziemy szczególny nacisk na związki krajobrazu i dziedzictwa, tym samym przybliżając ideę kampanii społecznej Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Krajobraz mojego miasta”. Poprzez imprezy edukacyjne chcemy uświadamiać, jak ważne jest dziedzictwo dla naszej tożsamości oraz jak wpływa ona na otaczający nas krajobraz – mówi prof. Małgorzata Rozbicka, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie podlaskim


Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa już od 25 lat zajmują ważną pozycję na mapie wrześniowych wydarzeń kulturalnych. Powstały z inicjatywy Rady Europy na wzór francuskich "Dni otwartych zabytków" zapoczątkowanych w 1984 roku.
07-09 września 2017r.

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


audycje zrealizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa

źródło: www.radio.bialystok.pl​