Radio Białystok | Galerie | Kolejne medale podlaskich zawodników na MP w Lekkoatletyce w Białymstoku [wideo, zdjęcia]

autor: Jerzy Kułakowski, Monika Kalicka

23.07.2017, 07:21, akt. 23:43

To ostatni dzień zmagań na stadionie w Zwierzyńcu.

MP w Lekkoatletyce w Białymstoku 2017, fot. Joanna Żemojda

0:00
0:00
Pchnięcie kulą K i 4x400 m M, bieg 1500 m K, podsumowanie zawodów - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Bieg 200 m M, skok wzwyż M, skok w dal M, rzut młotem K - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Eliminacje 110 mpp, rzut dyskiem kobiet, pchnięcie kulą mężczyzn - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Skok w dal kobiet, rzut dyskiem kobiet - podsumowuje Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sobota była bardzo udana dla białostockich lekkoatletów. W drugim dniu Mistrzostw Polski na stadionie w Zwierzyńcu zdobyli 4 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe.

Wojciech Nowicki najlepszy na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

W niedzielę (23.07) ostatni dzień mistrzostw. Wystąpiła m.in. złota medalistka, rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk. W dyscyplinach takich jak skok w dal mężczyzn, skok wzwyż mężczyzn czy bieg na 200 m kobiet zobaczyliśmy zawodników z Podlaskiego.

Wyniki zawodników z podlaskich klubów z 23.07

Damian Czykier z Podlasia Białystok zdobył złoto w biegu 110 m przez płotki, jego wynik to 13,44 s.

Daria Zabawska z Podlasia Białystok zdobyła srebro w rzucie dyskiem. Jej wynik to 58,22 m.

Kamil Kryński z Podlasia Białystok wicemistrzem Polski w biegu na 200 m z czasem 21,12 s.

Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok zajęła 5. miejsce w finale skoku w dal (6,08 m), a Ewa Korniluk (5,88 m) była 8.

Starty Lićwinko, Fajdka, Nowickiego i Małachowskiego - drugi dzień MP w Białymstoku

Zawodnicy KS Podlasie Białystok zdobyli w ciągu 3 dni zawodów 10 medali (5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy) i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej. Klub UKS 19 Bojary Białystok zdobył 1 medal (brąz) i jest na 42 pozycji.

| red: mag, mak, zmj

Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

Aplikacja
dla telefonów z Androidem

Zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok Martyna Dąbrowska wywalczyła brąz w finale biegu na 400 m kobiet na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce.

Kamila Lićwinko ze złotem na MP w Lekkoatletyce [zdjęcia, wideo]

22.07.2017, 18:56

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,95 m i zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

Klaudia Kardasz ze srebrnym medalem na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

21.07.2017, 19:40

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.