Radio Białystok | Galerie | Tłumy na Dniach Suwałk i Jarmarku Kamedulskim [zdjęcia]

Tłumy na Dniach Suwałk i Jarmarku Kamedulskim [zdjęcia]

autor: Iza Kosakowska

5.08.2017, 15:43, akt. 16:23

Koncerty gwiazd, występy lokalnych artystów, strefa dla dzieci i kiermasz rękodzieła i przysmaków - w Suwałkach trwają dni miasta połączone z Jarmarkiem Kamedulskim.

Dni Suwałk i Jarmark Kamedulski, fot. Iza Kosakowska
Dni Suwałk i Jarmark Kamedulski, fot. Iza Kosakowska

Tłumy na Dniach Suwałk i Jarmarku Kamedulskim - relacja Izy Kosakowskiej

Przez cały weekend w parku Konstytucji 3. Maja stoją stragany z produktami lokalnych twórców i regionalnym jadłem, przygotowano także gry i zabawy da dzieci oraz występy gwiazd. W sobotę zaśpiewają Sylwia Grzeszczak oraz grupa Enej.

W ramach Dni Miasta, w piątek (4.08)  rozdano doroczne nagrody Prezydenta Suwałk - Włócznie Jaćwingów.

W sobotę (5.08) obchody dni Suwałk rozpoczęły się od oficjalnego  odsłonięcia muralu przedstawiającego psa Reksia, bohatera popularnej dobranocki, którego postać 50 lat temu stworzył suwalczanin Lechosław Marszałek. 

W niedzielę (6.08) m.in. nad Zalewem Arkadia odbędzie się festiwal siły czyli rywalizacje siłaczy w rożnych konkurencjach, a o 18:00 w Parku Konstytucji 3. Maja odbędzie się letni koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Z kolei w SOK wystąpi Grzegorz Halama w programie „Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa”. 

O 20:00 w Parku Konstytucji suwalczanie będą też mieli okazję zobaczyć etiudę teatralną „Kartki z historii miasta”. Pokazany zostanie okres carski i powstania narodowe, a w oknie kamienicy dawnego rządu gubernialnego pojawi się na chwilę sam car Mikołaj II. Pod jego czujnym okiem przemaszeruje oddział carskich wojsk. Pod figurą św. Jadwigi odbędzie się patriotyczna manifestacja zwolenników działań niepodległościowych. Wieczór zakończy koncert Dino Jazz Band na Placu Marii Konopnickiej.

Jarmark Kamedulski nawiązuje do pierwszych jarmarków, organizowanych przez założycieli Suwałk - mieszkających w pobliskim klasztorze nad Wigrami zakonników kamedułów, którzy założyli osadę w XVII w. 3 marca 1720 roku przywilejem królewskim August II Mocny potwierdził prawa miejskie Suwałk. Dwóch kamedułów - Romuald i Roch - widnieje w herbie Suwałk. 

źródło: PAP | red: mak


ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Strumiłło odebrał diamentową Włócznię Jaćwingów

5.08.2017, 08:23

Podczas uroczystej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury władze Suwałk wręczyły (4.08) doroczne nagrody Włócznie Jaćwingów. 6 statuetek, w tym jedna diamentowa, trafiło do osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla miasta w minionym roku.


Osobiste prace artysty na wystawie obok jego domu - Galeria Andrzeja Strumiłły w Maćkowej Rudzie

21.07.2017, 07:30

Druga galeria Andrzeja Strumiłły została otwarta na Suwalszczyźnie - w Maćkowej Rudzie, gdzie artysta mieszka i tworzy od lat 80. XX wieku. Rok 2017 jest rokiem Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim.


Pies Reksio zdobi jeden z bloków w Suwałkach - w mieście powstał kolejny mural

18.07.2017, 13:46

To kultowa już postać z kreskówki, na której wychowywały się pokolenia Polaków. Pies Reksio - z kolorowymi kwiatami - pojawił się na jednej ze ścian bloku przy ulicy Emilii Plater w Suwałkach.


Tereny rekreacyjne, sportowe, a nawet pole golfowe – 32 ha miejskich terenów przygotowane pod rekreację w Suwałkach

2.07.2017, 13:32

Łowiska, gastronomia i pola golfowe mają powstać w Suwałkach na 32 ha miejskich terenów, obejmujących wyrobisko po eksploatacji żwiru oraz zbiorniki wodne. Prezydent Suwałk jeszcze w tym roku ogłosić ma przetarg na dzierżawę tego gruntu pod tereny rekreacyjne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok