Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze 1:3

Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze 1:3

24.11.2017, 17:57, akt. 25.11.2017, 09:21

Piłkarze Jagiellonii Białystok wracają bez punktów z wyjazdowego meczu z Górnikiem Zabrze. W piątkowy wieczór (24.11) żółto-czerwoni przegrali 1:3 (1:1).

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1), 24.11.207, fot. Grzegorz Chuczun/jagiellonia.net

0:00
0:00
Trener Ireneusz Mamrot o meczu z Górnikiem Zabrze | Pobierz plik.

0:00
0:00
Z Tarasem Romanczukiem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

0:00
0:00
Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz po meczu z Jagiellonią | Pobierz plik.

Dzięki m.in. dwóm trafieniom lider klasyfikacji snajperskiej Hiszpana Igora Angulo Górnik pokonał Jagiellonię i co najmniej do sobotniego wieczora, kiedy zagra Legia, wrócił na prowadzenie w tabeli ekstraklasy.

Jaga strzeliła gola już w 4. min.

Gospodarze po niedzielnej wyjazdowej porażce z broniącą tytułu drużyną z Warszawy stracili fotel lidera, a lekiem na zapomnienie o tym powodzeniu miało być pokonanie wicemistrza Polski. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego 20 tysięcy kibiców odśpiewało "Sto lat" obchodzącemu kilka dni wcześniej 80. urodziny byłemu piłkarza Górnika i reprezentacji Polski Stanisławowi Ośliźle.

Cztery minuty później ten świąteczny nastrój zmącił Taras Romanczuk. Przepchnął się z piłką przez dość biernie zachowującą się defensywę gospodarzy i czubkiem buta pokonał bramkarza Górnika.

Goście jeszcze przez kilka minut niepokoili zabrzan, potem to miejscowi doszli do głosu. Po kwadransie wyrównać mógł lider klasyfikacji strzelców Angulo, jednak spudłował z bardzo dobrej pozycji. Później dwukrotnie Słowaka Mariana Kelemena próbował zaskoczyć Damian Kądzior. Najpierw został w polu karnym zablokowany, w kolejnej akcji skutecznie interweniował białostocki golkiper.

Górnik wyrównuje przed przerwą

Efektem natarcia zabrzan był gol zdobyty cztery minuty przed przerwą. Do dośrodkowania Kądziora z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Angulo i strzelił swoją 17. bramkę w sezonie.

Komplet kibiców na zabrzańskim stadionie, mimo dość chłodnego wieczoru, nie mógł narzekać, bowiem w drugiej części gospodarze od początku parli do zwycięstwa.

Dwie bramki w drugiej połowie

W 54. minucie rozległa się eksplozja radości, kiedy hiszpański napastnik Górnika w dużym zamieszaniu wpakował z bliska piłkę do siatki po raz drugi. Sędzia po analizie wideo trafienia jednak nie uznał z racji spalonego.

Podrażnieni tą decyzją podopieczni trenera Marcina Brosza chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Długo nie potrafili się jednak przebić przez białostocką obronę, chociaż kilka razy zabrakło im niewiele.

W końcówce nieco pomogło im szczęście. W 80. minucie po rzucie wolnym Rafała Kurzawy własnego bramkarza pokonał Piotr Wlazło. W następnej akcji Górnika już żadnego przypadku nie było. Angulo w sytuacji sam na sam nie dał szans Kelemenowi i zapewnił swojej drużynie wygraną 3:1, a sam cieszył się z 18. trafienia w sezonie.

Następny mecz Jagiellonia zagra 1 grudnia. Przed własną publicznością zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Po meczu Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok powiedzieli:

Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii):

Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko zdobyliśmy bramkę, a potem mieliśmy dobrą okazję, by prowadzić 2:0. Dostaliśmy gola +do szatni+, ale mimo to po przerwie można było grać tak, jak założyliśmy. Mieliśmy jednak za duże odległości między formacjami, zrobiliśmy miejsce Górnikowi i gospodarze zagrali jak lubią. Nam zabrakło agresji w odbiorze piłki i konsekwencji, co sprawiło że wracamy bez punktów - powiedział Ireneusz Mamrot.

Marcin Brosz (trener Górnika):

Nie było to dla nas łatwe spotkanie. Jagiellonia zdobyła gola, zamknęła nam wszystkie strefy, w których chcieliśmy prowadzić akcje ofensywne. Czuliśmy wielkie wsparcie z trybun, nawet wtedy, kiedy nam nie szło. Ta atmosfera nas napędzała. Wygraliśmy z wicemistrzem Polski, który w poprzednim sezonie do końca walczył o tytuł i radość jest tym większa. Wiedzieliśmy, że kluczowe jest granie swojej piłki, narzucenie dużego tempa, bo my w takiej grze dobrze się czujemy. Nowością było to, że dziś mieliśmy ponad 60 proc. czasu posiadania piłki - powiedział Marcin Brosz.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Taras Romanczuk (4), 1:1 Igor Angulo (41-głową), 2:1 Piotr Wlazło (80-samobójcza), 3:1 Igor Angulo (84).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Ivan Runje.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 22 708.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj - Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa - Łukasz Wolsztyński (90. Krzysztof Kiklaisz), Igor Angulo (93. Dominik Lasik).

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Sitya Guilherme - Przemysław Frankowski (46. Cillian Sheridan), Piotr Wlazło (87. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Arvydas Novikovas - Martin Pospisil (68. Karol Świderski), Fedor Cernych.

źródło: PAP | red: wsz, ary, maj

W wieku 64 lat zmarł w poniedziałek (20.11) trener piłkarski Janusz Wójcik. W 1992 roku wywalczył z reprezentacją olimpijską wicemistrzostwo igrzysk w Barcelonie, a w latach 1997-99 prowadził kadrę narodową biało-czerwonych. Od kilku lat miał problemy zdrowotne.

Bez bramek w meczu z Bruk-Betem Nieciecza - Jagiellonia zdobyła jeden punkt

17.11.2017, 09:47

Jagiellonia Białystok zdobyła jeden punkt w 16. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. W piątkowy (17.11) wieczór żółto-czerwoni zremisowali 0:0 przed własną publicznością z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Sześciu chętnych do budowy boisk w ośrodku Jagiellonii Białystok

9.11.2017, 14:04

Sześć podmiotów złożyło oferty w konkursie na wykonawcę boisk tworzonego ośrodka piłkarskiego Jagiellonii Białystok, który będzie służył przede wszystkim drużynom młodzieżowym. Klub chce na wiosnę rozpocząć tę inwestycję.

Jagiellonia przegrywała, ale się podniosła i wygrała w Płocku

4.11.2017, 16:00

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy z Wisłą Płock.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20