Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia wygrała z Legią i ucieka rywalom [zdjęcia]

Jagiellonia wygrała z Legią i ucieka rywalom [zdjęcia]

28.02.2018, 06:58, akt. 1.03.2018, 13:18

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (1:0) na boisku aktualnego mistrza Polski - Legii Warszawa. Gole dla Jagi strzelili Novikovas i Świderski.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 27.02.2108, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Mecz Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 0:2 - relacja Grzegorza Pilata i Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Jagiellonia powinna prowadzić już od 11. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Romana Bezjaka. Słoweński napastnik uderzył mocno z około 12 metrów, ale wprost w Arkadiusza Malarza. Bramkarz mistrzów Polski piąstkował piłkę, a dobitka Słoweńca została zablokowana.

To właśnie Bezjak stwarzał największe zagrożenie pod bramką Legii, której piłkarze wydawali się nieco zaskoczeni ofensywnym początkiem meczu w wykonaniu gości.

Jagiellonia grała z przewagą

Sytuacja mistrzów Polski stała się trudna w 15. minucie, kiedy to Domagoj Antolic został ukarany czerwoną kartką. Początkowo sędzia Daniel Stefański upomniał Chorwata żółtą kartką, ale po skorzystaniu z systemu VAR zmienił decyzję.

VAR cofa decyzję o bramce Frankowskiego

Kilka minut później arbiter po raz drugi zmienił swoją decyzję po skorzystaniu z wideoweryfikacji. W 18. minucie Malarza pokonał Przemysław Frankowski. Kiedy gospodarze przygotowywali się do wznowienia gry z połowy boiska, Stefański po raz drugi postanowił skorzystać z VAR. Po obejrzeniu powtórki nie uznał bramki, a cała sytuacja od strzelenia bramki do wznowienia gry trwała około trzech minut.

Podopieczni Ireneusza Mamrota dalej mieli sporą przewagę i stwarzali spore zagrożenie pod bramką gospodarzy. "Wojskowych" przed stratą gola ratowali przede wszystkim Malarz, jak przy strzale z dystansu Tarasa Romanczuka, lub stoper William Remy.

Novikovas trafia z karnego

Na przerwę goście schodzili z zasłużonym prowadzeniem. Malarz kolejny raz próbował uchronić swój zespół przed stratą bramki, ale w 43. minucie sfaulował w polu karnym Bezjaka, a z 11 metrów do bramki trafił Arvydas Novikovas.

W 35. minucie jedną z nielicznych okazji bramkowych w tym meczu stworzyła Legia. Jednak Jarosław Niezgoda, będąc sam przed bramkarzem gości Mariuszem Pawełkiem, za daleko wypuścił sobie piłkę i z linii końcowej niecelnie podał.

Słupek Novikovasa

W 64. minucie Novikovas był bliski zdobycia swojej drugiej bramki w tym spotkaniu. Znalazł się sam przed Malarzem, a kiedy ten położył się próbując interweniować, Litwin "podciął" piłkę, a ta trafiła w słupek.

Chwilę później boisko z powodu kontuzji opuścił Łukasz Broź, który przed przerwą zmienił Eduardo Da Silvę.

W końcówce spotkania Malarza strzałem głową pokonał Karol Świderski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Gospodarze natomiast kończyli mecz w dziewiątkę, bo w doliczonym czasie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Marko Vesovic.

Tym samym Jagiellonia odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu, a Legia nie wygrała drugiego kolejnego meczu.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Arvydas Novikovas (44-karny), 0:2 Karol Świderski (88-głową).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Marko Vesovic. Czerwona kartka za drugą żółtą - Legia Warszawa: Marko Vesovic (90+2). Czerwona kartka - Legia Warszawa: Domagoj Antolic (15-faul).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 20 557.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Marko Vesovic, William Remy, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Eduardo da Silva (37. Łukasz Broź, 66. Adam Hlousek), Krzysztof Mączyński, Chris Philipps , Domagoj Antolic, Kasper Hamalainen (84. Michał Kucharczyk) - Jarosław Niezgoda.

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Przemysław Frankowski, Piotr Wlazło, Taras Romanczuk (90. Rafał Grzyb), Martin Pospisil, Arvydas Novikovas (79. Cillian Sheridan) - Roman Bezjak (83. Karol Świderski).

źródło: PAP | red: wsz, zmj, maj

We wtorkowy (27.02) wieczór o 20:30 Jagiellonia Białystok gra z Legią Warszawa. Spotkanie wicemistrza Polski z mistrzem Polski transmitujemy na naszej antenie.

Jagiellonia Białystok wygrała z Lechią Gdańsk i została liderem tabeli [zdjęcia]

23.02.2018, 21:15

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 4:1 (2:1) z Lechią Gdańsk w piłkarskiej ekstraklasie. Dzięki zwycięstwu żółto-czerwoni objęli prowadzenie w piłkarskiej ekstraklasie.