Radio Białystok | Gość | Wojciech Nowicki - młociarz Podlasia Białystok

Wojciech Nowicki

młociarz Podlasia Białystok

13.06.2018, 10:32, akt. 10:58

"Fajnie, że miałem taki bardzo dobry tydzień pod względem startów, ponieważ trzy najważniejsze w tym tygodniu starty wygrałem i udało mi się uzyskać dwie życiówki."

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka
Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Z Wojciechem Nowickim rozmawia Grzegorz Pilat

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


81,45 m rzucił młotem Wojciech Nowicki podczas mityngu lekkoatletycznego w Gliwicach. To nowy rekord życiowy brązowego medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro, a zarazem najlepszy w tym roku wynik na świecie. Z Wojciechem Nowickim rozmawia Grzegorz Pilat.


81,45 m - czy to ostatnio twoja ulubiona wartość?


Wojciech Nowicki: Jakoś tak nie skupiam się na tym, fajnie że w ogóle miałem taki tydzień, bardzo dobry tydzień pod względem startów, ponieważ trzy najważniejsze w tym tygodniu starty wygrałem i udało mi się uzyskać dwie życiówki, bo w Chorzowie również była na początku życiówka, rzuciłem 80,63 i też bardzo się z tego cieszyłem. 

W Gliwicach była to taka duża niespodzianka dla mnie, ale dobrze się czułem, akurat może tak się wszystko fajnie zbiegło, był dobry dzień, dobrze czułem sprzęt i chyba to oddało w postaci tego wyniku jaki jest - obecnie najlepszy na świecie i bardzo mnie to cieszy.


Najlepszy na świecie - czujesz jak to brzmi? Dociera to w ogóle do ciebie?


No tak, tylko że jakoś na tym się na razie nie skupiam, bo to jest półmetek mojego sezonu, najważniejszy jest start na Mistrzostwach Europy i już powoli w głowie to gdzieś tam świta.


Do sierpniowych Mistrzostw Europy w Berlinie zostały jeszcze 2 miesiące - czy ta forma niech eksplodowała zbyt szybko?


Tak naprawdę nie mam tego szczytu takiej typowej swojej formy. 


To ile ty rzucisz, jak będziesz w szczycie formy?


Nie wiem, to wszystko zależy od tego jak się będę czuł. Można powiedzieć, że zawsze przed tą główną imprezą robimy taki typowy dla mnie szczyt formy, gdzie jestem super przygotowany i super się czuję i najważniejsze, aby się wszystko zbiegło - te moje samopoczucie z czuciem sprzętu, z techniką. 

Jeżeli to się wszystko tak zbiegnie i razem też motoryka, no to może być bardzo, bardzo dobry konkurs, może być dalekie rzucanie i może być też rekord życiowy. To wszystko zależy od paru czynników, aby się razem zbiegły. 

Na przykład w tamtym roku w Londynie czułem się tak naprawdę dobrze przed startem, ale już na starcie jakoś zabrakło trochę czucia sprzętu, przez to się zrobiła taka nerwówka i nie wyszło tak, jak chciałem. 

Teraz jestem o rok mądrzejszy, popracowaliśmy szczególnie na techniką w tym roku w okresie przygotowawczym, żeby wyeliminować te błędy, które miałem na przykład podczas startu w Londynie. I mam nadzieję, że ten okres przygotowawczy, który udało się fajnie przepracować oddaje w postaci takich wyników i takich równych startów, ponieważ to nie jest tak, że to jest tylko jeden start, tylko jak ktoś śledzi moje poczynania i moje zawody, to widzi, że to tak stopniowo te wyniki wzrastały i nawet po seriach konkursowych widać, że one są równe. 

To nie jest przypadek i to bardzo cieszy, że jest ta stabilizacja formy. No i trzeba nad tym pracować, żeby nadal to było i gdzieś tam szukać polepszenia wyników, ale to już będziemy razem z trenerką myśleć nad tym.


Cała rozmowa do odsłuchania.| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Krystyna Kunicka, fot. Joanna Szubzda

Krystyna Kunicka

koordynatorka wystawy "ETNOdesign po podlasku"
16.10.2018

- Chcemy pokazać wzornictwo podlaskie, czyli wykorzystanie wzorów np. z tkaniny dwuosnowowej, z ręczników, z makatek. Wzornictwa tego można używać na torbach, saszetkach a nawet rowerach.

Piotr Duda

16.10.2018

- Jeżeli wiodąca działalność firmy związana jest z handlem, to nie może być tak, że sieci to wykorzystują i obchodzą przepisy i są w tym dniu instytucją, w której można odebrać przesyłki pocztowe. Polak potrafi, ale tak nie powinno się do tego podchodzić. Dlatego musimy to uszczelnić.

Piotr Półtorak, fot. Monika Kalicka

Piotr Półtorak

dyrektor Teatru Dramatycznego
15.10.2018

"Przedstawienie "Popiełuszko" okazało się ogromnym sukcesem, spotkało się z olbrzymim aplauzem, dobrym przyjęciem. Na spektaklu cisza, po - owacje na stojąco" - mówi dyrektor Teatru.


Łukasz Pogorzelski, fot. Monika Kalicka

Łukasz Pogorzelski

z Fundacji Okno na Wschód
15.10.2018

"Jako województwo podlaskie jesteśmy społeczeństwem z bardzo niedużą liczbą organizacji pozarządowych w skali kraju, zajmujemy 3-4 miejsce od końca" - mówi Łukasz Pogorzelski.

Katarzyna Gromadzka i Kamil Michałowski, fot. Monika Kalicka

10:10 z dzielnicowym

15.10.2018

"Po przeczytaniu atrakcyjnej oferty pracy, wydaje się nam, że to szansa na spełnienie marzeń. Sprawdźmy firmę, czy ona w ogóle istnieje" - ostrzega policja.

Katarzyna Polak

polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Białymstoku
15.10.2018

"Nie każdą aktywność ucznia powinno się oceniać stopniem, gdyż jest to zwyczajnie niesprawiedliwe" - mówi nauczycielka - Katarzyna Polak.


Piotr Nesterowicz, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nesterowicz

pisarz
14.10.2018

Jak zaczęła się praca nad powieścią "Jeremiasz"? O tym opowiada autor - Piotr Nesterowicz.

Marek Michalak, fot. Iza Serafin

Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka
12.10.2018

Jest lepiej niż kilka lat temu, ale dorośli wciąż mają problemy z respektowaniem praw najmłodszych. Tak mówi kończący kadencję Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, który uczestniczył w Białymstoku w otwarciu Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Klanza.

Marek Jadeszko, fot. Joanna Szubzda

Marek Jadeszko

zastępca dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku
12.10.2018

Śluza Swoboda powstała blisko 200 lat temu. Jej długość to ponad 45 m. Pozwala pokonać różnicę poziomów 1,7 m w czasie około 18 minut. W sobotę zostanie oficjalnie otwarta po remoncie.


fot. Marcin Kapuściński

Beata Szydło

wicepremier
12.10.2018

- Kocham Polskę powiatową - mówi Beata Szydło

Andrzej Adamczyk, fot. Paweł Wądołowski

Andrzej Adamczyk

minister infrastruktury
12.10.2018

- Udało się podpisać umowę na ostatni odcinek Via Baltici od Ostrowi Mazowieckiej do granicy państwa z Litwą. To nowoczesna droga, która pozwoli bezpiecznie poruszać się wszystkim uczestnikom ruchu - i w lokalnej komunikacji, i szczególnie w tranzycie.

źródło: mat. org.

Łukasz Jemioła

wokalista
12.10.2018

- Staram się zrozumieć, co tchnęło 20-letnim chłopakiem, że zaczął słuchać przedwojennego bluesa a potem polskiej przedwojennej muzyki swingowej. Po kilkunastu latach dochodzę do wniosku, że była to chęć ucieczki od współczesności - mówi o sobie wokalista.


fot. Tomasz Kubaszewski

Łukasz Szumowski

minister zdrowia
11.10.2018

"Minister zdrowia nie jest pracodawcą. Minister zdrowia jest tylko osobą, która ma dbać, żeby ten system funkcjonował, a płacę w danym szpitalu, w danym zakładzie pracy reguluje jednak dyrektor i on wie, na ile może pozwolić sobie na zmianę finansowania."

fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Morawiecki

premier rządu
11.10.2018

"Polska musi przede wszystkim mieć swoją suwerenność energetyczną, jest ona bardzo ważnym elementem funkcjonowania całego państwa" - mówi Mateusz Morawiecki.

Anna Moniuszko, fot. Monika Kalicka

dr hab. Anna Moniuszko

z Fundacji "Pro Anima"
11.10.2018

"Obój barokowy różni się mocno od współczesnego, budową i brzemieniem" - mówi Anna Moniuszko.


dr Grzegorz Chocian, fot. Monika Kalicka

dr Grzegorz Chocian

11.10.2018

"Im więcej jest inicjatyw oddolnych, im bardziej te inicjatywy są lepiej rozumiane przez samorząd, tym lepiej samorząd współpracuje" - mówi moderator Eko Forum.

Mariusz Żwierko, fot. Monika Kalicka

Mariusz Żwierko

kierownik artystyczny i choreograf "Kurpi Zielonych"
10.10.2018

"Większość osób, które są teraz w zespole, szczególnie w grupie dorosłej, to są osoby, które taniec ludowy i pieśni ludowe praktykują od dziecka" - mówi nasz gość.

Diana Wądołowska, fot. Monika Kalicka

Diana Wądołowska

z Opery i Filharmonii Podlaskiej
10.10.2018

Na wystawie zaprezentowane zostaną dwa słynne cykle Chodowieckiego: ilustracje do elementarza Johannesa Basedowa oraz cykl rycin z podróży do Gdańska.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok