Nowa partia, lekarze rezydenci i Puszcza Białowieska

16 października 2017

Krzysztof Truskolaski i Dariusz Piontkowski, fot. Monika Kalicka
Krzysztof Truskolaski i Dariusz Piontkowski, fot. Monika Kalicka

Nowa partia, lekarze rezydenci i Puszcza Białowieska

Na polskiej scenie polityczne ma pojawić się nowa partia. Wicepremier Jarosław Gowin szykuje się na poszerzenie strefy wpływów o "wolnościowców" i "republikanów". Zanim to jednak nastąpi wicepremier uczestniczy dziś w regionie w inauguracji nowego roku akademickiego. Lekarze rezydenci, administracja sądowa, a także inne grupy zawodowe - wszyscy chcą więcej zarabiać. W Puszczy Białowieskiej wizyta terenowa przedstawicieli Komisji Europejskiej i FAO.


Goście Mariusza Rytla:

poseł Dariusz Piontkowski z Prawa i Sprawiedliwości

poseł Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej.Fragment rozmowy:

Mariusz Rytel: Nowa partia, która zapowiedziana jest na 4 listopada, wtedy pojawi się na naszej scenie politycznej. Czy Prawo i Sprawiedliwość obawia się czy może cieszy się z tego, że w ramach Zjednoczonej Prawicy pojawi się jakieś nowe ugrupowanie?


Dariusz Piontkowski: Nie wiem czy określenie nowa partia jest dobre, myślę że raczej należałoby użyć określenia o poszerzeniu Partii Razem, partii Jarosława Gowina. Oni myślą chyba o zmianie nazwy, na razie utrzymają to w tajemnicy. Twierdzą, że inna z partii politycznych, która działa na naszej scenie politycznej nazywa się podobnie i to czasami ludzie i dziennikarze mylą. Stąd chcą uzyskać jednoznaczną nazwę, być może rzeczywiście na początku listopada tę nazwę zmienią, ale mają do tego prawo, są niezależne bytem politycznym, tworzą wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską rząd Zjednoczonej Prawicy. 

Mają oczywiście prawo do tego, aby w ramach działalności swojej partii próbować dokooptować czy prosić o współpracę kolejne środowiska. Jeżeli tak się stanie na początku listopada, możemy być tylko zadowoleni, bo przecież trzeba pamiętać, że nie zagospodarowujemy w tej chwili całej sceny politycznej. Jeżeli nowe środowisko chce się dołączyć do którejś z partii tworzących czy popierających obecny rząd - z naszego punktu widzenia - tym lepiej.


A co na to opozycja?

Krzysztof Truskolaski: Z tego co wiem, to już miała się pojawić nowa nazwa i nowa partia, chyba się pan premier Gowin jeszcze nie wyrobił i przełożył rozpoczęcie na listopad. Zobaczymy co to będzie, ale nie łudźmy się, że to będą duże zmiany. Chciałbym przypomnieć, że pan Gowin już był w kilku partiach - był  Platformie Obywatelskiej, jest w Polska Razem, jest w klubie Prawa i Sprawiedliwości, w parlamencie - tutaj dużo się nie zmieni. Wydaje mi się, że ta zmiana nazwy jest tylko po to i zmiana podobno partii, aby przyjąć nowe nowe osoby. 


Prowadzący:

Lech Pilarski
Mariusz Rytel
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Protest rodziców osób niepełnosprawnych, sytuacja nauczycieli, wybory samorządowe

Rodziny dorosłych osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie. Rozmawiali z nimi i prezydent, i premier, i wicepremier, i minister. Czy wyjdzie z tego sprawny program pomocy?Wybory samorządowe, konwencja PO i Nowoczesnej, atak na Syrię

Czy SLD wystartuje wspólnie z PO i Nowoczesną w wyborach samorządowych, a kampania "Oddajcie kasę" przyciągnie wyborców?Obniżka pensji poselskich, komisja ds. VAT, droga S19

Niewątpliwie opinię publiczną i polityków rozgrzała w ostatnich dniach zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o redukcji płac poselskich o 20 proc. i obniżce limitów zarobków samorządowców. Prezes PiS poinformował też, że ministrowie przekażą swoje nagrody na rzecz Caritas.Ustawa aborcyjna, rakiety Patriot i Unia Europejska kontra Rosja

Czarne marsze, zakup rakiet Patriot i skoordynowana akcja państw UE w stosunku do Rosji.Wybory prezydenckie w Rosji, Wizyta Angeli Merkel w Warszawie, przygotowania do wyborów samorządowych

Mamy za sobą pierwsze wybory w Rosji. Zwycięzcą został dotychczasowy prezydent Władimir Putin. Co to znaczy dla Polski i świata?
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok