Nowa partia, lekarze rezydenci i Puszcza Białowieska

16 października 2017

Krzysztof Truskolaski i Dariusz Piontkowski, fot. Monika Kalicka
Krzysztof Truskolaski i Dariusz Piontkowski, fot. Monika Kalicka

Nowa partia, lekarze rezydenci i Puszcza Białowieska

Na polskiej scenie polityczne ma pojawić się nowa partia. Wicepremier Jarosław Gowin szykuje się na poszerzenie strefy wpływów o "wolnościowców" i "republikanów". Zanim to jednak nastąpi wicepremier uczestniczy dziś w regionie w inauguracji nowego roku akademickiego. Lekarze rezydenci, administracja sądowa, a także inne grupy zawodowe - wszyscy chcą więcej zarabiać. W Puszczy Białowieskiej wizyta terenowa przedstawicieli Komisji Europejskiej i FAO.


Goście Mariusza Rytla:

poseł Dariusz Piontkowski z Prawa i Sprawiedliwości

poseł Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej.Fragment rozmowy:

Mariusz Rytel: Nowa partia, która zapowiedziana jest na 4 listopada, wtedy pojawi się na naszej scenie politycznej. Czy Prawo i Sprawiedliwość obawia się czy może cieszy się z tego, że w ramach Zjednoczonej Prawicy pojawi się jakieś nowe ugrupowanie?


Dariusz Piontkowski: Nie wiem czy określenie nowa partia jest dobre, myślę że raczej należałoby użyć określenia o poszerzeniu Partii Razem, partii Jarosława Gowina. Oni myślą chyba o zmianie nazwy, na razie utrzymają to w tajemnicy. Twierdzą, że inna z partii politycznych, która działa na naszej scenie politycznej nazywa się podobnie i to czasami ludzie i dziennikarze mylą. Stąd chcą uzyskać jednoznaczną nazwę, być może rzeczywiście na początku listopada tę nazwę zmienią, ale mają do tego prawo, są niezależne bytem politycznym, tworzą wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską rząd Zjednoczonej Prawicy. 

Mają oczywiście prawo do tego, aby w ramach działalności swojej partii próbować dokooptować czy prosić o współpracę kolejne środowiska. Jeżeli tak się stanie na początku listopada, możemy być tylko zadowoleni, bo przecież trzeba pamiętać, że nie zagospodarowujemy w tej chwili całej sceny politycznej. Jeżeli nowe środowisko chce się dołączyć do którejś z partii tworzących czy popierających obecny rząd - z naszego punktu widzenia - tym lepiej.


A co na to opozycja?

Krzysztof Truskolaski: Z tego co wiem, to już miała się pojawić nowa nazwa i nowa partia, chyba się pan premier Gowin jeszcze nie wyrobił i przełożył rozpoczęcie na listopad. Zobaczymy co to będzie, ale nie łudźmy się, że to będą duże zmiany. Chciałbym przypomnieć, że pan Gowin już był w kilku partiach - był  Platformie Obywatelskiej, jest w Polska Razem, jest w klubie Prawa i Sprawiedliwości, w parlamencie - tutaj dużo się nie zmieni. Wydaje mi się, że ta zmiana nazwy jest tylko po to i zmiana podobno partii, aby przyjąć nowe nowe osoby. 


Prowadzący:

Lech Pilarski
Edyta Wołosik


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Deklaracja polsko-izraelska, ustawa o IPN, susza, ustawa o szkolnictwie wyższym, sejmik województwa

W programie o deklaracji polsko-izraelskiej i nowelizacji ustawy o IPN. Przeprowadzona w ekspresowym tempie jest przyjmowana różnie przez wiele środowisk.Rezygnacja ministra rolnictwa, modernizacja linii kolejowej do Kuźnicy

Jakie są rzeczywiste kulisy odejścia ze stanowiska ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela? Znalazły się pieniądze na remont normalnych i szerokich torów linii kolejowej do Kuźnicy.Płonące śmieci, protesty na uczelniach, interwencja Jacka Żalka w UM

Gośćmi będą Dariusz Piontkowski z PiS, Jacek Żalek z Porozumienia, Zbigniew Nikitorowicz z PO.Wizyta premiera, reforma studiów, wybory samorządowe

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Białymstoku - jak oceniają ją podlascy politycy? Reforma szkolnictwa wyższego - czy polegną mniejsze uczelnie?Sytuacja osób niepełnosprawnych, wybory samorządowe, szczyt NATO

Czy zawieszenie protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców oznacza załatwienie problemów środowiska czy jest dopiero początkiem regulowania sytuacji tych ludzi w Polsce?
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok