Radio Białystok | Patronaty | 13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

30.09.2017

Tematem konkursu jest Podlasie, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości.

13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa", źródło: mat. org.
13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa", źródło: mat. org.

Konkurs ma charakter otwarty - mogą wziąć w nim udział wszyscy z województwa podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy. Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików lub podlaskich artystów.

W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać od maja do końca września 2017 r. Ogłoszenie wyników oraz wystawa pokonkursową planowana jest na grudzień 2017 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś "wędruje" po Podlasiu, m.in. prezentowana jest w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

Celem konkursu jest:

- zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca oraz tradycję i kulturę

- wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie

- pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych

- promocja Podlasia.

Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia jest także formularz zgłoszeniowy.

Organizator: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​