Radio Białystok | Patronaty | XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza"

XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza"

21.07.2017

Od 21 do 23 lipca Czeremcha po raz 22. będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal "Z wiejskiego podwórza" zdobył uznanie widzów i wykonawców.

XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza", źródło: mat. org.
XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza", źródło: mat. org.

Na scenie 12 zespołów

Festiwal jest jedną z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedyną tego typu na Podlasiu. Tym razem w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

Spektakle, warsztaty, filmy

"Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz 12. w historii festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy - Joanny Jakubiuk, Anety i Jana Kuroniów, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.21-23.07.2017 - koncerty zespołów, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne i taneczne, pokazy filmów, wystawy, kuchnia regionalna podlaska, białoruska, ukraińska, kiermasz rękodzieła ludowego, międzynarodowa konferencja, przegląd harmonijkarzy
Wystąpią m.in. Czeremszyna (Polska), Raz Dwa Trzy (Polska), Aurevoir (Węgry), Kapela ze Wsi Warszawa (Polska), Horyna (Ukraina), Troitsa (Białoruś), Dziady Kazimierskie (Polska), Teatr Delikates (Polska), Fanfara Tirana meets Transglobal Underground ( Albania /UK), Lelek (Polska), Warsaw Balkan Madness (Polska), DJ Woj. ( Polska), Młode Djembe (Polska)

Pokaz filmu "Papusza" i spotkanie autorskie z Jowitą Budnik, spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk i promocja książki "Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy", promocja książki "Wilki" połączone ze spotkaniem z Adamem Wajrakiem.

Pokaz obrzędu chrzcin w wykonaniu zespołu śpiewaczego Rodyna z Dubiażyna.

Konferencja "Kultura a religia - obrzędy, rytuały, konflikty"
Wystawa fotograficzna "To, co nie umiera, nie żyje" połączona z koncertem pieśni pogrzebowych

22-23.07 - III Turniej Piłki Błotnej SWAMP FOOTBALL
24-28.07 - Imprezy towarzyszące: warsztaty śpiewu "białego", rękodzielnicze: filcowania, wykonywanie kwiatów z bibuły, garncarskie

Więcej na festiwalczeremcha.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok