Radio Białystok | Patronaty | Koncert Korteza w Białymstoku

Koncert Korteza w Białymstoku

27.10.2017

Jesienią Kortez wyruszy w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. W Białymstoku wystąpi 27 października.

Kortez wystąpi na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej. Początek o 19:00.

Organizatorami koncertu są Polskie Radio Białystok i Opera i Filharmonia Podlaska.

Niezwykły talent

27-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej.

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej, 2-tygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza Epka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się 3 piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?".

Kortez obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku.

"Bumerang" okryty platyną

24 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Bumerang", która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się i przyjętych płyt w ostatnich latach.

W połowie grudnia 2015 r. sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 15 000 sztuk, a co za tym idzie, debiut Korteza uzyskał status "Złotej Płyty". W drugiej połowie stycznia 2016 r. sprzedaż "Bumeranga" przekroczyła 30 000 egzemplarzy i uzyskała status "Platynowej Płyty".

Miesiąc po premierze "Bumeranga" Kortez wydał drugą EPkę z trzema utworami: "Od Dawna Już Wiem", "Ćma Barowa" i "Kominy".

Kortez z zespołem

Na początku marca 2016 r. do Korteza i Krzysztofa Domańskiego dołączyli jeszcze Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski. W tym składzie wyjechali na trasę promującą "Bumerang" oraz pozostałe utwory z tej sesji zebrane na "Minialbumie", który miał premierę 11 marca. 

16 kwietnia (RecordStore Day) ukazała się winylowa edycje "Bumeranga" i "Minialbumu", na który złożyło się 5 piosenek wcześniej opublikowanych na EPkach, ("Joe", "Co Myślisz?", "Wiem, że Mnie Podglądasz", "Ćma Barowa" i "Kominy"), a także pełna, wcześniej nie publikowana wersja "Z Imbirem".

Nagrody

20 kwietnia Kortez odebrał Fryderyka za Debiut Roku. W czerwcu na 53. Festiwalu w Opolu artysta odebrał nagrodę imienia Anny Jantar w konkursie Debiutów.

1 października ukazał się dwupłytowy album koncertowy zarejestrowany w kwietniu w Krakowie, w Klubie Studio. Płyta nie trafiła do oficjalnej dystrybucji sklepowej - można ją kupić np. na koncertach muzyka. W tym dniu rozpoczęła się także trasa koncertowa promująca to wydawnictwo. Gościem specjalnym była na niej Masha Qrella - berlińska artystka związana z Morr Music.

26 października miała miejsce oficjalna premiera teledysku do piosenki "Wracaj Do Domu" w reżyserii Oli Przytuły www.youtube.com/watch?v=LEERdjtrg7Y

27 października podczas dorocznej gali rozdania Nagród Muzycznych Programu 3 Kortez odebrał Mateusza w kategorii Debiut za "umiejętność wyrażania w prostych słowach wielu skomplikowanych emocji i zebranie ich w spójną całośćna płycie "Bumerang" oraz za dotarcie do szerokiej publiczności z niełatwym i odbiegającym od komercyjnych standardów przekazem artystycznym".

Jesienną trasę zapowiada "To mój dom"

Po prawie trzymiesięcznej przerwie, na przełomie zimy i wiosny 2017 roku Kortez powrócił do życia koncertowego. Podobnie jak w ubiegłym roku występuje w dwóch składach: festiwale i większe koncerty gra z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu, a do sal siedzących przyjeżdża w Trio. Do współpracy z Trio udało się w tym roku pozyskać Olka Świerkota, który zastąpił grające wymiennie na wiolonczeli: Justynę Straszyńską i Dorotę Jankowską.

Jesienią tego roku Kortez wyruszy w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. Będzie można spotkać się z nim w około trzydziestu miastach, do  których przyjedzie z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu. Zapowiedzią jesiennej trasy jest najnowszy utwór "To mój dom", któremu towarzyszy  specjalny obraz zrealizowany przez ekipę Jazzboy youtu.be/2Op4tApPwRU


| red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok