Radio Białystok | Patronaty | II Targi Ogólnospożywcze Grupy Chorten "Festiwal Smaków"

II Targi Ogólnospożywcze Grupy Chorten "Festiwal Smaków"

2.09.2017

W sobotę, 2 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędą się II Targi Ogólnospożywcze "Festiwal Smaków" organizowane przez Grupę Chorten.

II Targi Ogólnospożywcze Grupy Chorten "Festiwal Smaków", źródło: mat. org.
II Targi Ogólnospożywcze Grupy Chorten "Festiwal Smaków", źródło: mat. org.

II Targi Spożywcze Grupy Chorten

To największe tego typu wydarzenie wystawiennicze branży spożywczej w północno-wschodniej Polsce, które stanie się także przestrzenią do debaty na temat patriotyzmu konsumenckiego, handlu po sąsiedzku oraz wspierania lokalnych producentów i polskich hurtowni oraz sklepów.

Na zaproszenie Grupy Chorten na stadionie pokaże się ponad 120 producentów żywności z całego kraju. Zaoferują swoje produkty partnerom grupy z Podlaskiego, a jest ich ponad 300. Wywodząca się z Białegostoku Polska Grupa Sklepów Spożywczych wyszła już jednak dawno poza teren jednego regionu i obecnie współpracuje z nią ponad 1000 właścicieli sklepów z siedmiu województw. Wśród zaproszonych wystawców są zarówno duże globalne koncerny, jak i znani na rynku podlascy producenci jak: Mlekovita, Kompania Piwowarska, Grupa Żywiec, Zbyszko, Augustowianka, Krynka, Fortuna, Lisner, Dawtona, Hortex, Prymat, JBB, Tchibo, Wawel oraz wiele innych.

Grupie Chorten zależy na tym, by targi były istotnym wydarzeniem o charakterze gospodarczym, okazją do spotkań biznesowych oraz szansą na nawiązanie nowych kontaktów handlowych. Pragnie ona także wzmacniać pozycję województwa podlaskiego jako zagłębia producentów dobrej jakości żywności z Zielonych Płuc Polski. Sektor spożywczy stanowi w końcu bardzo ważny element dla gospodarki regionu, dlatego branża ta została uznana za kluczową w Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego.

Debata o patriotyzmie konsumenckim

W programie targów ciekawym punktem jest debata z ekspertami i praktykami biznesu "Zakupowy patriotyzm -  jak go budować, jak wspierać lokalnych producentów i tradycyjny polski handel”. Temat jest nieprzypadkowy, bo Grupa Chorten prowadzi od dłuższego czasu kampanię społeczną "Kocham Polskę – kupuję w polskich sklepach".

Podczas panelu dyskusyjnego będzie mowa o świadomości konsumenckiej Polaków; o tym, dlaczego warto kupować w sklepach po sąsiedzku i jakie mają one przewagi nad sieciami z zagranicznym kapitałem; o przykładach tego, jak pieniądze wydane lokalnie wracają do społeczności, a także o znanych podlaskich markach. Sama zresztą Grupa Chorten tworzy coraz bardziej rozpoznawalną markę z najlepszymi regionalnymi smakami „Z Podlaskiej Spiżarni”, która będzie promowana podczas targów.

Oprócz przedstawicieli Grupy Chorten, swój udział w debacie potwierdzili paneliści: Janusz Kulesza, I zastępca prezesa PSS Społem Białystok; Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku i ekonomista, Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku, odpowiedzialny za promocję miasta; Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita; Stanisław Panasiuk, partner Grupy Chorten prowadzący sklepy w Białej Podlaskiej i Andrzej Kondej, doradca marketingowy, specjalizujący się w branży FMCG.

Wstęp bezpłatny

Impreza jest skierowana przede wszystkim do partnerów Grupy Chorten, którzy będą mieli możliwości złożenia tańszych zamówień w dniu targów. Ma ona jednak charakter otwarty i wstęp na nią jest bezpłatny. Przewidziano też liczne atrakcje, m. in.: diabelskie grillowanie ze znanymi bokserami - Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem i Dariuszem Snarskim, pokaz wytwarzania słodyczy, loty balonem, konkursy z nagrodami i degustacje.


Program II Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten


2 września 2017, Stadion Miejski w Białymstoku

9:00 – uroczyste rozpoczęcie II Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten

11:00 – pokaz wytwarzania słodyczy

12:00 – panel dyskusyjny "Zakupowy patriotyzm – jak go budować, jak wspierać lokalnych producentów i tradycyjny polski handel"

13:00 – pokaz wytwarzania słodyczy

14:00 – diabelskie grillowanie z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem, mistrzem świata federacji IBF i WBC oraz Dariuszem Snarskim, olimpijczykiem igrzysk w Barcelonie i mistrzem świata federacji WBF

16:00 – uroczyste zakończenie targów

Przez cały czas trwania targów możliwość odwiedzania stoisk wystawców, konkursy i degustacjeźródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok