Radio Białystok | Patronaty | 57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON i Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MRiRW

57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON i Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MRiRW

19.08.2017

Historia wyścigu o Puchar MON rozpoczęła się w 1958 roku wyścigiem ulicznym, jak go nazwano, organizowanym przez sekcję kolarską Legii, po obwodzie zamkniętym ulicami wokół Stadionu Wojska Polskiego.

57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON, źródło: mat. org.
57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON, źródło: mat. org.

57. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej

Wysokie Mazowieckie

W związku z ówczesnym charakterem wyścigu, a także jego trasą, po nieznacznych modyfikacjach i korektach, ostatecznie liczyła ona 2,9 km x 28 okrążeń, z metą i startem na ul. Myśliwieckiej przy kortach tenisowych Legii.

W 1960 r. wyścig przyjął nazwę Kryterium o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Był jednocześnie Międzynarodowymi Mistrzostwami Wojska Polskiego w kolarstwie. Początkowo wyłącznie mogli startować żołnierze – sportowcy, w latach późniejszych wyścig był ogólnodostępny dla wszystkich zawodników.

Impreza miała zawsze znakomitą obsadę sportową, przyjeżdżali najlepsi kolarze amatorzy, mistrzowie świata – Klaus Ampler, Bernd Drogan,Olaf Ludwig z NRD, Moravec, Doleżal z Czechosłowacji czy Kapitanow, Gusiatnikow, Abdużaparow z ZSRR. Sensację wzbudził przyjazd reprezentacji Mongolii oraz Kuby.

W roku 2003, z inicjatywy ówczesnego ministra MON Jerzego Szmajdzińskiego, impreza została zgłoszona do kalendarza światowego i uzyskała kategorię 1.2 UCI.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON jest najstarszym z kontynuowanych wyścigów klasycznych (jednodniowych) w Polsce.


PROGRAM -  19 sierpnia 2017 

10:30-11:30 - akredytacja ekip sportowych 

12:00 - odprawa techniczna 

13:00 - prezentacja ekip przed Urzędem Miasta, Wysokie Maz. ul. Ludowa    

13:45 - ceremonia otwarcia, start honorowy      

14:00 - start ostry Gołasze Puszcza

17:50 - finisz 

18:00 - dekoracja zwycięzców, ceremonia zamknięcia


Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Czyżew

To nowa inicjatywa w kalendarzu światowych imprez kolarskich w Polsce w kategorii 1.2 UCI, podjęta w oparciu o wieloletnią współpracę z samorządami Województwa Podlaskiego, mająca na celu promocję regionu podlaskiego, tras i szlaków rowerowych biegnących przez malownicze tereny, a jednocześnie prezentujących jakość, jakiej poszukują kolarze.

To również: 

  • Przekonanie o ogromnym zainteresowaniu imprezą kolarską nie tylko wśród kibiców, ale przede wszystkim wśród miejscowej społeczności, 

  • Potwierdzenie, że kolarstwo odzyskało należną rangę wśród dyscyplin sportowych za sprawą sukcesów Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki, 

  • Promocja walorów regionu poprzez wysokiej rangi międzynarodową kolarską imprezę, 

  • Efekt zmiany stylu życia Polaków i wzrost zainteresowania aktywnym wypoczynkiem, w tym jazdą na rowerze, 

  • Ranga wyścigu przeznaczonego dla profesjonalistów oraz najlepszych amatorów i mającego kategorię 1.2 kalendarza światowego UCI, 

  • Emocje sportowe, które gwarantuje ciekawa trasa i ukształtowanie terenu regionu nadające wyścigowi wyjątkowy charakter: dramaturgię i emocje dla zawodników i kibiców, 

  • Okazja do obserwowania z bliska "kuchni kolarskiej" w czasie przygotowań do startu i po mecie każdegoetapu. Organizator nie stwarza tu barier, a sama impreza nie jest biletowana. 


PROGRAM -   20 sierpnia 2017

10:30-11:30 akredytacja uczestników, Czyżew, Urząd Miasta, ul.Mazowiecka

12:00 - odprawa techniczna

13:00 - prezentacja ekip

13:30 - start - Czyżew, ul. Cicha

17:00 - finisz - Czyżew, ul. Cicha

17:15 - dekoracja zwycięzców, ceremonia zamknięcia


PROGRAM WYŚCIGU AMATORÓW MAZOVIA MASTERS III

8:30-10:30 - biuro wyścigu, Czyżew, ul. Cicha (Na Targowicy)

11:00 - start wspólny (72 km), Czyżew, ul. Cicha

13:00 - finisz,Czyżew, ul. Cicha

14:00 - ceremonia nagradzania zwycięzców


Oba wyścigi mają zapewniamy udział czołówki kolarstwa polskiego, którą reprezentować będą wszystkie zawodowegrupy kolarskie na czele z CCC - Sprandi oraz najlepsi amatorzy. Organizatorzy przewidują udział 5-7 zagranicznych reprezentacji (zgłosiły się już m.in. reprezentacje Czech, Słowacji,Niemcy, Białorusi). Łącznie peletony będa liczyły 100-120 kolarzy.

Osobowości Spikerów na obu wyścigach - będą nimi znani komentatorzy sportowi: Włodzimierz Rezner z Polskiego Radia oraz Stanisław Brzósko z Polskiej Agencji Prasowej.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok