Radio Białystok | Patronaty | Krystyna Stańko "Novos Anos" - koncert z serii Jazz na BOK-u

Krystyna Stańko "Novos Anos" - koncert z serii Jazz na BOK-u

13.10.2017

Na program nowej płyty Krystyny Stańko "Novos Anos" składają się przepiękne bossa novy A. C. Jobima, a także wybrane standardy jazzowe w autorskich opracowaniach.

Krystyna Stańko - Novos Anos - koncert z serii Jazz na BOK-u, źródło: mat. org.
Krystyna Stańko - Novos Anos - koncert z serii Jazz na BOK-u, źródło: mat. org.13 października 2017, piątek

godz. 20:00

Kino Forum

Bilety: przedsprzedaż: 30 zł, w dniu koncertu: 40 złPłyta "Novos Anos"

Na program nowej płyty Krystyny Stańko "Novos Anos" składają się przepiękne bossa novy A. C. Jobima, a także wybrane standardy jazzowe w autorskich opracowaniach. Wokalistka zaprosiła gości – instrumentalistów spoza Polski, którzy wzbogacą swoim udziałem jej stały zespół z Dominikiem Bukowskim na wibrafonie i Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie, i Marcinem Wądołowski na gitarze. Wielką atrakcję stanowić będzie udział znakomitego brazylijskiego Mistrza Rytmu Ze Luis Nascimento, który nagrywał z takimi gwiazdami jak Cesaria Evora, Hindi Zahra, Al di Meola, czy Jean Luc Ponty. Jego wielki muzyczny temperament z pewnością nada albumowi dodatkowych walorów ekspresji i brzmień.

Krystyna Stańko ma w swoim repertuarze standardy jazzowe, nad którymi także intensywnie pracuje ze swoimi studentami w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Docenia ich wielką wartość i właśnie teraz nadszedł czas, w którym pragnie podzielić się autorskimi interpretacjami tych ponadczasowych utworów. Na albumie znajdą się między innymi: Dindi, How Insensitive, Afro Blue, Good Morning Heartache i wiele innych pięknych tematów. Program "Krystyna Stańko i Jej Jobim" był prezentowany podczas Międzynarodowego Ladies Jazz Festival, gdzie spotkał się z gorącą reakcją publiczności, która po brzegi wypełniła Teatr Muzyczny w Gdyni. Na płycie "Novos Anos" nie brakuje zaskakujących aranżacji, ciekawych produkcyjnych pomysłów, ale nad wszystkim królować będzie ciepłe, subtelne brzmienie wibrafonu i ciemnego, welwetowego kontraltu Krystyny Stańko.

Nagrody

Wokalistka prowadzi intensywną działalność artystyczną, ma na swoim koncie 8 albumów, otrzymała najważniejszą w regionie Pomorską Nagrodę Artystyczną za album "Kropla Słowa" w 2012 roku, a także Album Roku według czytelników Jazz Forum, Osobowość Radia Gdańsk, za cotygodniową autorską audycję. W roku 2014, podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, przyznano jej najwyższe odznaczenie państwowe: Medal Ministra Kultury Gloria Artis za wybitne osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne. W roku 2014 nagrała płytę "Snik" promującą region Kaszub, w nagraniu której wzięli udział fantastyczni, wybitni muzycy i artyści ludowi. Latem zespół Krystyny Stańko występował na tourne w Niemczech (m.in. Hamburg "Altonale", Buxtehude), a jesienią (w listopadzie 2015) w Kanadzie (Calgary, Edmonton, Vancouver).

Trasa promująca album

Album ukazał się nakładem wydawnictwa For Tune, a jego premiera miała miejsce 28 października 2016 t. podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku. Krystyna Stańko w zeszłym roku zagrała pierwszą część trasy koncertowej promującej jej nowe wydawnictwo, m.in. All Stars Jazz w Warszawie, Zielona Góra, Budapeszt – Opus Jazz Club koncert w NOSPR w Katowicach i inne. W każdym z tych miejsc publiczność reagowała z zachwytem, zespół grał bisy, a słuchacze niejednokrotnie zgotowali artystom owację na stojąco. W lutym 2017 odbyła się kolejna część trasy promującej "Novos Anos": m.in. w Bielsku Białej, Legnicy, Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie oraz Klub 12 na 1e w Warszawie oraz Kołobrzegu.


Skład zespołu tworzą (oryginalny zestaw muzyków, którzy nagrali płytę NOVOS ANOS):
Krystyna Stańko – wokal
Dominik Bukowski – wibrafon
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Marcin Wądołowski – gitary
Ze Luis Nascimento (Brazylia) – instrumenty perkusyjne


| red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

12 października 2018

źródło: mat. org.

16 października 2018

Fotolia.com

4 października 2018

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok