Radio Białystok | Patronaty | Całonocne Czuwanie autorstwa Siergieja Rachmaninowa w białostockiej cerkwi św. Ducha

Całonocne Czuwanie autorstwa Siergieja Rachmaninowa w białostockiej cerkwi św. Ducha

15.10.2017

W niedzielę (15.10) we wnętrzu największej prawosławnej świątyni w Polsce, będzie można usłyszeć wyjątkowe dzieło - Całonocne Czuwanie autorstwa Siergieja Rachmaninowa. W białostockiej cerkwi św. Ducha odbędzie się koncert prezentujący znamienitą kompozycję, docenianą i wyróżniającą się we wschodniej literaturze muzycznej.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

Całonocne Czuwanie autorstwa Siergieja Rachmaninowa z uwagi na swoje rozmiary i trudności wykonawcze nie jest powszechnie spotykane podczas nabożeństw prawosławnych i rozbrzmiewa głównie w murach sal koncertowych. Podczas tego wyjątkowego koncertu wykona je Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych zespołów akademickich w Polsce.

Muzyka cerkiewna już od wielu lat stanowi ważny element repertuaru chóru, a to za sprawą dyrygentki Iriny Bogdanovich. Urodzona w Petersburgu, wybitna kompozytorka, dyrygentka i pianistka, pracę z warszawskim zespołem rozpoczęła w 2002 roku, a już 3 lata później zdobyła z nim I miejsce w kategorii chórów akademickich na Międzynarodowym Festiwalu "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej".

Całonocne czuwanie było przez zespół wykonywane już kilkukrotnie, m.in. w Studio Koncertowym Polskiego Radia oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Koncert w Białymstoku jest owocem projektu stowarzyszenia OrthNet i działającego w jego strukturach serwisu muzyka.cerkiew.pl, a realizowanego przy wsparciu Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Partie solowe wykonają młodzi, utalentowani i pochodzący z Białegostoku wokaliści: Aleksandra Pawluczuk oraz Mateusz Markuszewski.

Początek koncertu w niedzielę (15.10) o 18:00. Wstęp wolny.

źródło: mat. org. | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

12 października 2018

źródło: mat. org.

16 października 2018

Fotolia.com

12 października 2018

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok