Radio Białystok | Patronaty | Narodowy Balet Ukrainy w OiFP

Narodowy Balet Ukrainy w OiFP

17.11.2017

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w piątek (17.11) o 19:00 miłośników tańca klasycznego i baletu na występ Narodowego Baletu Ukrainy "Virski". Ten 80-letni stażem zespół był już w siedemdziesięciu krajach i we wszystkich zachwycał widownię.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

Narodowy Balet Ukrainy "Virski" swoje korzenie datuje na 1937 r., kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy: Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Rozwój zespołu był bardzo dynamiczny, a droga do światowej sławy była stosunkowo niedługa. Wspaniałe choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy, łączyły folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym, zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem były liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

Narodowy Balet Ukrainy "Virski" to obecnie 48 tancerzy, a w ciągu swojej historii odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy ich występ to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym niedoścignionym poziomie. W stałym programie zespołu są znakomite choreografie ludowych tańców: "Hopak", "My z Ukrainy", "Sestry", "Lalki" i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów.

Od 1980 roku dyrektorem "Virskiego" jest niezwykle charyzmatyczny artysta Myroslav Vantuch i pełni tę funkcję z wielkimi sukcesami do dzisiaj. W 1991 roku powołał do życia przy zespole szkołę baletową dla dzieci, której owocami są wspaniali artyści uczący się z pokolenia na pokolenie od najlepszych.

Narodowy Balet Ukrainy "Virski" wystąpi w piątek o 19:00 na Dużej Scenie OiFP przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku.

źródło: OiFP | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok