Radio Białystok | Patronaty | Robert Kempisty. Wystawa prac w OiFP

Robert Kempisty. Wystawa prac w OiFP

14.12.2017

Opera i Filharmonia Podlaska oraz Fundacja X zapraszają w czwartek (14.12) o 18.00 na wernisaż wystawy prac Roberta Kempistego.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

Robert Kempisty to autor rysunków o tematyce satyrycznej, formalnie zróżnicowanych, skoncentrowanych na pomyśle, a jednocześnie, dzięki kunsztownej formie, posiadających spory ciężar gatunkowy.

Artysta został zaliczony przez magazyn {slow} do najlepszych polskich ilustratorów - jego sylwetka i prace pojawiły się w prestiżowym wydawnictwie poświęconym ilustracji prasowej "The Best Polish Illustrators".

Pomysły artysta czerpie z życia, ze zderzenia sytuacji, myśli, emocji, nadaje im jednak uniwersalny charakter. Największą radość sprawia mu etap tworzenia koncepcji rysunku, potem - jak sam wyznaje - to już walka z własną ułomnością, mozolna praca z materią.

Kempisty jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, gdzie ukończył grafikę warsztatową na Wydziale Grafiki u prof. Stanisława Wejmana. Specjalizuje się w projektowaniu grafiki użytkowej, okładek książek oraz ilustracji. Maluje pejzaże wewnętrzne, za każdym razem łącząc cień tajemnicy z błyskiem humoru.

Najważniejsze wystawy i nagrody:

Finalista konkursu na plakat w konkursie "NIE dla przemocy wobec kobiet", organizowanym przez Regionalne Centrum Informacji ONZ na Europę Zachodnią (UNRIC) we współpracy z innymi europejskimi Centrami Informacji ONZ, Warszawa 2011.

Zdobywca II nagrody w konkursie "Rogaty Ołówek - Rysunek Roku 2014" oraz II nagrody w konkursie "Najlepsze z najlepszych - Rysunek roku 2014" organizowanych przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.

Srebrny medalista konkursu Satyrykon, Legnica 2015 w kategorii "Entuzjazm". Jest także laureatem II nagrody XVII edycji Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny "W delegacji", Zielona Góra 2015.

Urodził się, mieszka i tworzy w Białymstoku.

| red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok