Radio Białystok | Patronaty | Międzynarodowe Targi Ekologiczne

Międzynarodowe Targi Ekologiczne

12.05.2012, akt. 12.05.2012


Targi zostały odwołane. Szczegóły na oficjalnej stronie organizatora.
Międzynarodowe Targi Ekologiczne EKOEAST.eu skupią się na problematyce energii odnawialnej, reakcji na zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza, recyklingu, niwelowania szkodliwych efektów współczesnej cywilizacji, pokazując możliwości zgodnego z ekologią kształtowania przestrzeni życiowej.

Targi umożliwiają zapoznanie się z nowymi energooszczędnymi technologiami, ofertami firm o profilu proekologicznym, działalnością gospodarstw ogrodniczo-sadowniczych, wytwórców zdrowej żywności, organizacji turystycznych, aż po poznanie możliwości finansowania inwestycji i działań związanych z ekologią i oszczędzaniem energii.

Do Białegostoku zawita wielu specjalistów z szeroko rozumianej dziedziny, jaką jest energia odnawialna i mądrze rozumiana ekologia. Imprezie towarzyszą akcje artystyczne - koncerty, happeningi, pokazy tradycyjnych rzemiosł oraz wystawy.

W czasie targów, we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku, przeprowadzona zostanie akcja pt. "Posadź Drzewo". Każdy z uczestników będzie mógł nieodpłatnie wymienić makulaturę na sadzonki drzewek. Analogiczna akcja zachęcać będzie do korzystania z akumulatorków wielokrotnego użytku zamiast baterii - każdy chętny w zamian za zużyte baterie otrzyma za darmo akumulatorki. Ozdobą targów będą pojazdy zasilane energią elektryczną.

W ramach Targów organizowany jest także konkurs fotograficzny, który ma pokazać najbardziej ciekawe, ekologiczne walory naszego regionu. Autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni - 10 prac, które zdobędą najwięcej głosów, będzie wydrukowanych w wielkim formacie i wystawionych na Targach. Trzy pierwsze miejsca zostaną wyróżnione specjalnymi nagrodami ekologicznymi. Fotografie należy nadsyłać na e-mail: konkurs@ekoeast.eu do 27 kwietnia. Szczegółowy regulamin jest dostępny na stronie ekoeast.pl.

Ponadto w czasie Targów będziemy mogli zobaczyć, jak powstają ręcznie robione serwety, narzuty, wszelkiego rodzaju ozdoby czy biżuteria, a na warsztatach dowiemy się, jak powstaje książka.

Towarzyszące Targom EKOEAST.eu konferencje, wykłady i wystawy mają ułatwić dostęp do najnowszych technologii. Pokazać, że panele słoneczne, przydomowa oczyszczalnia ścieków czy kredyt na sfinansowanie inwestycji są w zasięgu możliwości wszystkich zainteresowanych a procedura jego uzyskania wcale nie jest skomplikowana.

Targi Ekologiczne odbędą się w dniach 12-13 maja na terenie byłych magazynów wojskowych przy ul. Węglowej 8 w Białymstoku. Więcej informacji znajdziemy w załączniku poniżej oraz na stronie ekoeast.eu. (zmj na podst. mat. org./kjs)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​