Radio Białystok | Patronaty | Międzynarodowe Targi Ekologiczne

Międzynarodowe Targi Ekologiczne

12.05.2012

Targi zostały odwołane. Szczegóły na oficjalnej stronie organizatora.
Międzynarodowe Targi Ekologiczne EKOEAST.eu skupią się na problematyce energii odnawialnej, reakcji na zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza, recyklingu, niwelowania szkodliwych efektów współczesnej cywilizacji, pokazując możliwości zgodnego z ekologią kształtowania przestrzeni życiowej.

Targi umożliwiają zapoznanie się z nowymi energooszczędnymi technologiami, ofertami firm o profilu proekologicznym, działalnością gospodarstw ogrodniczo-sadowniczych, wytwórców zdrowej żywności, organizacji turystycznych, aż po poznanie możliwości finansowania inwestycji i działań związanych z ekologią i oszczędzaniem energii.

Do Białegostoku zawita wielu specjalistów z szeroko rozumianej dziedziny, jaką jest energia odnawialna i mądrze rozumiana ekologia. Imprezie towarzyszą akcje artystyczne - koncerty, happeningi, pokazy tradycyjnych rzemiosł oraz wystawy.

W czasie targów, we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku, przeprowadzona zostanie akcja pt. "Posadź Drzewo". Każdy z uczestników będzie mógł nieodpłatnie wymienić makulaturę na sadzonki drzewek. Analogiczna akcja zachęcać będzie do korzystania z akumulatorków wielokrotnego użytku zamiast baterii - każdy chętny w zamian za zużyte baterie otrzyma za darmo akumulatorki. Ozdobą targów będą pojazdy zasilane energią elektryczną.

W ramach Targów organizowany jest także konkurs fotograficzny, który ma pokazać najbardziej ciekawe, ekologiczne walory naszego regionu. Autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni - 10 prac, które zdobędą najwięcej głosów, będzie wydrukowanych w wielkim formacie i wystawionych na Targach. Trzy pierwsze miejsca zostaną wyróżnione specjalnymi nagrodami ekologicznymi. Fotografie należy nadsyłać na e-mail: konkurs@ekoeast.eu do 27 kwietnia. Szczegółowy regulamin jest dostępny na stronie ekoeast.pl.

Ponadto w czasie Targów będziemy mogli zobaczyć, jak powstają ręcznie robione serwety, narzuty, wszelkiego rodzaju ozdoby czy biżuteria, a na warsztatach dowiemy się, jak powstaje książka.

Towarzyszące Targom EKOEAST.eu konferencje, wykłady i wystawy mają ułatwić dostęp do najnowszych technologii. Pokazać, że panele słoneczne, przydomowa oczyszczalnia ścieków czy kredyt na sfinansowanie inwestycji są w zasięgu możliwości wszystkich zainteresowanych a procedura jego uzyskania wcale nie jest skomplikowana.

Targi Ekologiczne odbędą się w dniach 12-13 maja na terenie byłych magazynów wojskowych przy ul. Węglowej 8 w Białymstoku. Więcej informacji znajdziemy w załączniku poniżej oraz na stronie ekoeast.eu. (zmj na podst. mat. org./kjs)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​