Radio Białystok | Patronaty | Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie

20.04.2013

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie w Szepietowie 2013, źródło: mat. org.
Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie w Szepietowie 2013, źródło: mat. org.

Jak najszybciej przywołać wiosnę do ogrodu? Można na przykład przyjechać do Szepietowa. Tam, w dniach 20-21 kwietnia, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

To okazja do kompleksowego przygotowania się do sezonu wiosennego. Wystawcy zaoferują różnorodne odmiany roślin, kwiatów, krzewów i drzew. Nie zabraknie nawozów i środków ochrony roślin, obiektów małej architektury, sprzętu i mebli ogrodowych. Tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne takie jak swojskie chleby, wędliny, sery korycińskie i sękacze.

Oprócz bogatej oferty wystawców na zwiedzających czekają interesujące prelekcje, m.in. będzie można się dowiedzieć, jakimi zasadami kierować się przy estetycznym i racjonalnym zagospodarowaniu wsi i zagród. Odbędzie się też seminarium na temat zarządzania i gospodarki odpadami oraz pokaz tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego. Podczas targów można będzie skorzystać z fachowego poradnictwa - swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa.

Targi przyciągną do Szepietowa również pszczelarzy i firmy oferujące bogaty wybór miodów. W pasiece Ośrodka można będzie uzyskać porady z zakresu pszczelarstwa i uczestniczyć w warsztatach samodzielnego wykonania ula.

Podczas targów odbędzie akcja "Drzewko za makulaturę" - za 2 kilogramy makulatury można otrzymać sadzonkę. Wystarczy odwiedzić stoisko Nadleśnictwa Rudka.

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie - PROGRAM :

20 kwietnia, sobota
10:00 - Otwarcie targów (tereny wystawowe)
10:00-12:00 - Warsztaty: Budujemy pszczołom dom - tani i trwały ul do samodzielnego wykonania - Przemysław Miarka (budynek szkoleniowy, sala nr 5)
10:00-11:00 - Architektura krajobrazu, a ogrody wiejskie - Izabela Targ (budynek główny, sala nr 4)
11:00-13:00 - Seminarium: Zarządzanie i gospodarka odpadami - Małgorzata Wróblewska (budynek główny, sala nr 4)

21 kwietnia, niedziela
10:00-13:00 - Seminarium: Zasady estetycznego zagospodarowania wsi i zagród wiejskich - Edyta Rosłon-Szeryńska, SGGW (budynek główny, sala nr 4)
10:00-12:00 - Warsztaty: Budujemy pszczołom dom - tani i trwały ul do samodzielnego wykonania - Przemysław Miarka (budynek szkoleniowy, sala nr 5)
12:00 - Rozstrzygnięcie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy produkt pszczelarski (tereny wystawowe)

W programie również:
Drzewko za makulaturę - za 2 kg makulatury dostaniesz sadzonkę (9:00-15:00, stoisko Nadleśnictwa Rudka)
Zgadnij co to za roślina? - konkurs rozpoznawania nasadzeń ozdobnych (10:00-14:00, sobota, stoisko PODR)
Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego (10:00-15:00, Centrum edukacji i produkcji biopaliw na własne potrzeby)
Doradztwo specjalistów PODR w Szepietowie i instytucji obsługujących rolnictwo
Pasieka Ośrodka i doradztwo z zakresu pszczelarstwa
Bogata oferta targowa: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej, produkty regionalne, wyroby rękodzieła ludowego, miód i produkty pszczele.

(zmj na podst. mat. org.)

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok


Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

23 listopada 2017

Jesień z bluesem, źródło: mat. org.

24 listopada 2017

Maryla Rodowicz Diva Tour, źródo: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​