!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej.

Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Judy 4 !pod powierzchnią!

Gdyby ten rozpalający niegdyś wyobraźnię zespół grał nieprzerwanie, to dziś byłby gwiazdą OFF-ów czy Openerów :) "Na Ziemię ponownie przybywa załoga Judy 4" i da nam koncert w Zmiana Klimatu. Z jaką muzyką, jakim składem?Maciej Rant o ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? i Natasza Topor o piosenkach o miłości

Zdarza się nam, że chodzimy na koncerty zespołów/artystów, których nie znamy/znamy b. słabo? Co roku, od lat 18, takich twórców odkrywa przed nami festiwal ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? Maciej Rant z BOKu zaprezentuje m.in. Niemoc, BNNT, Elektrycznego Węgorza i headlinerki ;) Południce! 
¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? !pod powierzchnią! od 20:00, a po 21:00 wokalistka i...Marcin Świetlicki !pod powierzchnią! "jeśli poezja nie rani, to nie jest potrzebna"

"Zniechęcam (czytelników) do bezpośredniego kontaktu ze mną" i "najgorsza publiczność to taka, która się błogo uśmiecha", "to co robię, nie jest po to, że by głaskać, jeśli poezja nie rani, to nie jest potrzebna" - mówi poeta Marcin Świetlicki. Czy więc sam pisze wiersze będąc zranionym? Czy bardziej zranieni czują się ci, których krytykuje w...E jak electro - z Dtekk'iem o electro !pod powierzchnią!

Czy alfabet nie zaczyna się od "E"? :)
Jędrzej Dondziło Dtekk opowie wszystko co wie o historii, klasyce i współczesnych trendach w electro. Zapraszam na pierwszą radiową odsłonę muzycznych prezentacji słownika Up To Date Festival !pod powierzchnią!Gaika z Londynu&Mifi z Bstoku !pod powierzchnią!

Artysta o jamajsko–grenlandzkich korzeniach Gaika ("basowe produkcje z jamajskimi harmoniami, teksańską rytmiką i bristolskimi efektami") oraz dub/chill/goa/etnowy Hubert Mifi z Białegostoku dziś !pod powierzchnią! Ci artyści wystąpili na festiwalu Żubroffka - wywiady z nimi w ramach warsztatów radiowych przeprowadziła Martyna Czygier.8. solowy album Macieja Sochonia aka Seasonal "Silent Sacrifice” !pod powierzchnią!

8 solowych albumów + kooperacje i teraz „największa rzecz w moim życiu”, czyli płyta „Silent Sacrifice”. Zapraszam na przedpremierowy odsłuch i rozmowę z białostockim twórcą Maciejem Sochoniem, czyli Seasonalem.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok