Pablopavo Pod powierzchnią (mp3)

15 kwietnia 2015

15-04-2015 Pablopavo foto Agnieszka Krysiuk
15-04-2015 Pablopavo foto Agnieszka Krysiuk

2015-04-15 Pablopavo Pod powierzchnią - rozmawiał Andrzej Bajguz.

Jeden z najlepszych polskich tekściarzy Pablopavo dziś Pod powierzchnią. Współpracuje on z wieloma artystami m.in. Ludzikami, Vavamuffin, Zjednoczeniem sound system, Praczasem etc. czym jest więc dla niego solowy album "Tylko"? Czy dobrze się czuł w estetyce klezmerskiej? (utwór z Klezmafour). Jaki ma stosunek do postaci, o których śpiewa? Jak dużo jest odniesień literackich w jego utworach? Spotykamy się od 19:00 do 22:00 :)


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Podsumowanie muzyczne świat 2017

Czy 2017 rok był odkrywczy w muzyce na świecie? O tym, co najlepsze zostanie nam z tego okresu porozmawiamy z Łukaszem Komłą z Nowamuzyka.plPodsumowanie polskie 2017

Dziś "subiektywnych uchem" z Dawidem Bujną - znawcą muzyki, współorganizatorem Podlasie SlowFest o najlepszych polskich twórcach 2017. Kto oprócz Jacaszek, Stefan Wesołowski, Hatti Vatti, EABS, Jazz Band Młynarski/Masecki, Zimpel/Ziołek, Lotto?Funkasanki !pod powierzchnią!

Duet Funkasanki to silna reprezentacja Łomży (choć chyba coraz bardziej Warszawy) na polskiej scenie Electronic // Alternative // Electro Folk. Tuż przed koncertem w rodzinnym mieście spotkamy się dziś !pod powierzchnią! :)Dj Khalab i włoska muzyka !pod powierzchnią!

Znamy jakąś alternatywną muzykę włoską? Trudne zadanie co? :)
Odkryje więc przed nami nowy świat italianistka i polonistka, miłośniczka kultury włoskiej, Sylwia Szarejko. To też uczestniczka warsztatów radiowych podczas Festiwalu Żubroffka, więc posłuchamy !pod powierzchnią! jej wywiadu z Dj Khalabem - włoski afro future beat shake ("Świat dźwięków Khalaba...Premiera płyty „Woods” Barta Ni !pod powierzchnią!

Mamy kolejny album jednego z najpłodniejszych białostockich muzyków. Znamy go jako Overdriven (co dalej z Overdriven Group?), ostatnio ukazała się EP-ka zespołu Imagery, a dziś !pod powierzchnią! premiera płyty „Woods” autorstwa Bart Ni, czyli producenta muzycznego i gitarzysty Bartosza Niedźwieckiego. Zjawi się też tajemniczy głos/gość.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok