Uptodate Festival 2016 !pod powierzchnią!

21 września 2016

21.09.2016 Goście programu !pod powierzchnią!
21.09.2016 Goście programu !pod powierzchnią!

21.09.2016 Uptodate Festival 2016 !pod powierzchnią! g.20-21

Dtekk i Cezary Chwicewski oraz wirtualnie pan Stanisław o Uptodate Festival


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Mgły !pod powierzchnią!

Czy białostocko-warszawskie Mgły tworzą muzykę… meteorologiczną? :) To lato, ta jesień.., ta rzeka, ten Bałtyk… Na pewno art-pop czy też melancholijny pop. Posłuchamy dziś debiutanckiego albumu Mgieł i porozmawiamy !pod powierzchnią!Andrzej Lechowski o historii Polski poprzez muzykę !pod powierzchnią!

O historii Polski poprzez muzykę (od Chopina do Młynarskiego) opowie dziś !pod powierzchnią! Andrzej Lechowski - dyrektor Muzeum Podlaskiego. To kolejne coroczne spotkanie tuż przed Dniem Niepodległości.Stefan Wesołowski !pod powierzchnią!

Czy Stefan Wesołowski (kompozytor, skrzypek i producent) tworząc muzykę neoklasyczną, ambient, odnosi się do klasyki (Wagner, Strawiński) czy ją kontestuje?
Czy koniec, śmierć to atrakcyjny temat dla tego artysty? („Treny” z Jacaszkiem), „Rite of the END”). Co natchnienie ma z lenistwa i czy jest źródłem muzyki tego twórcy? Zapraszam na 3-godzinne spotkanie !pod...Sarakina !pod powierzchnią!

Pełnoletni już polsko-bułgarsko-czeski zespół Sarakina wydał właśnie 6. płytę „Balkantron” wraz z improwizującym bułgarskim wirtuozem gadułki Peyo Peevem. O nowym albumie porozmawiamy !pod powierzchnią! z akordeonistą Jackiem Grekowem z Białegostoku.Starsabout przedpremierowo z płytą "Longing For Home" !pod powierzchnią!

W czasie słuchania ich muzyki, ludzie mogliby nie istnieć. Zanim ukaże się nowiuśka płyta białostockiego zespołu Starsabout "Longing For Home", posłuchamy jej przedpremierowo !pod powierzchnią! :) Czy występ na Halfway Festival/W Połowie Drogi ich uskrzydlił, co dalej po tak dobrych recenzjach fanów z Polski, Niemiec czy... Chile?
źródło: www.radio.bialystok.pl​