Stefan Wesołowski !pod powierzchnią!

25 października 2017

25.10.2017 Stefan Wesołowski foto: studio Wasabi
25.10.2017 Stefan Wesołowski foto: studio Wasabi

25.10.2017 Stefan Wesołowski !pod powierzchnią!

Czy Stefan Wesołowski (kompozytor, skrzypek i producent) tworząc muzykę neoklasyczną, ambient, odnosi się do klasyki (Wagner, Strawiński) czy ją kontestuje?
Czy koniec, śmierć to atrakcyjny temat dla tego artysty? („Treny” z Jacaszkiem), „Rite of the END”). Co natchnienie ma z lenistwa i czy jest źródłem muzyki tego twórcy? Zapraszam na 3-godzinne spotkanie !pod powierzchnią! ze Stefanem Wesołowskim przy okazji jego koncertu na Up To Date Festival


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

O Republice !pod powierzchnią!

Nasza radiowa koleżanka Aneta Gałaburda miała niegdyś żeberka w kaloryferze pomalowane na biało-czarno. Psychofanów Republiki u nas nie brakowało ;) A dlaczego te barwy stały się znakiem rozpoznawczym Republiki? Dlaczego zespoły supportujące R. miały ciężko, z jakich powodów ciskano w R. pomidorami na Jarocinie i jak ten hejt przekształcił się w entuzjazm?
O fenomenie...Judy 4 !pod powierzchnią!

Gdyby ten rozpalający niegdyś wyobraźnię zespół grał nieprzerwanie, to dziś byłby gwiazdą OFF-ów czy Openerów :) "Na Ziemię ponownie przybywa załoga Judy 4" i da nam koncert w Zmiana Klimatu. Z jaką muzyką, jakim składem?Maciej Rant o ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? i Natasza Topor o piosenkach o miłości

Zdarza się nam, że chodzimy na koncerty zespołów/artystów, których nie znamy/znamy b. słabo? Co roku, od lat 18, takich twórców odkrywa przed nami festiwal ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? Maciej Rant z BOKu zaprezentuje m.in. Niemoc, BNNT, Elektrycznego Węgorza i headlinerki ;) Południce! 
¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? !pod powierzchnią! od 20:00, a po 21:00 wokalistka i...Marcin Świetlicki !pod powierzchnią! "jeśli poezja nie rani, to nie jest potrzebna"

"Zniechęcam (czytelników) do bezpośredniego kontaktu ze mną" i "najgorsza publiczność to taka, która się błogo uśmiecha", "to co robię, nie jest po to, że by głaskać, jeśli poezja nie rani, to nie jest potrzebna" - mówi poeta Marcin Świetlicki. Czy więc sam pisze wiersze będąc zranionym? Czy bardziej zranieni czują się ci, których krytykuje w...E jak electro - z Dtekk'iem o electro !pod powierzchnią!

Czy alfabet nie zaczyna się od "E"? :)
Jędrzej Dondziło Dtekk opowie wszystko co wie o historii, klasyce i współczesnych trendach w electro. Zapraszam na pierwszą radiową odsłonę muzycznych prezentacji słownika Up To Date Festival !pod powierzchnią!
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok