Stefan Wesołowski !pod powierzchnią!

25 października 2017

25.10.2017 Stefan Wesołowski foto: studio Wasabi
25.10.2017 Stefan Wesołowski foto: studio Wasabi

25.10.2017 Stefan Wesołowski !pod powierzchnią!

Czy Stefan Wesołowski (kompozytor, skrzypek i producent) tworząc muzykę neoklasyczną, ambient, odnosi się do klasyki (Wagner, Strawiński) czy ją kontestuje?
Czy koniec, śmierć to atrakcyjny temat dla tego artysty? („Treny” z Jacaszkiem), „Rite of the END”). Co natchnienie ma z lenistwa i czy jest źródłem muzyki tego twórcy? Zapraszam na 3-godzinne spotkanie !pod powierzchnią! ze Stefanem Wesołowskim przy okazji jego koncertu na Up To Date Festival


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Podsumowanie muzyczne świat 2017

Czy 2017 rok był odkrywczy w muzyce na świecie? O tym, co najlepsze zostanie nam z tego okresu porozmawiamy z Łukaszem Komłą z Nowamuzyka.plPodsumowanie polskie 2017

Dziś "subiektywnych uchem" z Dawidem Bujną - znawcą muzyki, współorganizatorem Podlasie SlowFest o najlepszych polskich twórcach 2017. Kto oprócz Jacaszek, Stefan Wesołowski, Hatti Vatti, EABS, Jazz Band Młynarski/Masecki, Zimpel/Ziołek, Lotto?Funkasanki !pod powierzchnią!

Duet Funkasanki to silna reprezentacja Łomży (choć chyba coraz bardziej Warszawy) na polskiej scenie Electronic // Alternative // Electro Folk. Tuż przed koncertem w rodzinnym mieście spotkamy się dziś !pod powierzchnią! :)Dj Khalab i włoska muzyka !pod powierzchnią!

Znamy jakąś alternatywną muzykę włoską? Trudne zadanie co? :)
Odkryje więc przed nami nowy świat italianistka i polonistka, miłośniczka kultury włoskiej, Sylwia Szarejko. To też uczestniczka warsztatów radiowych podczas Festiwalu Żubroffka, więc posłuchamy !pod powierzchnią! jej wywiadu z Dj Khalabem - włoski afro future beat shake ("Świat dźwięków Khalaba...Premiera płyty „Woods” Barta Ni !pod powierzchnią!

Mamy kolejny album jednego z najpłodniejszych białostockich muzyków. Znamy go jako Overdriven (co dalej z Overdriven Group?), ostatnio ukazała się EP-ka zespołu Imagery, a dziś !pod powierzchnią! premiera płyty „Woods” autorstwa Bart Ni, czyli producenta muzycznego i gitarzysty Bartosza Niedźwieckiego. Zjawi się też tajemniczy głos/gość.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok