Jak wyglądał pałac za czasów Jana Klemensa? Remont piwnic w Pałacu Branickich

7 maja 2017

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Remont piwnic w Pałacu Branickich - relacja Renaty Redy

Jak wyglądał pałac za czasów Jana Klemensa?

Już za półtora roku można będzie zobaczyć, jak wyglądał nie tylko Pałac Branickich za czasów Jana Klemensa, ale także pałacowe podziemia. Od kilku dni zaczął się remont tych pomieszczeń, a wszystko dzięki wsparciu 3 milionów złotych (wkład własny uczelni to 600 tysięcy złotych). 

Podziemia w Pałacu są atrakcją dla wszystkich, którzy uczestniczą w Nocy Muzeów, a ich remont i oddanie do użytku sprawi, że Białystok zyska nowe miejsce do regularnego zwiedzania.

Zwiedzanie przy użyciu aplikacji mobilnych 

Zwiedzający będą mieli do dyspozycji najnowsze technologie używane w muzeach na całym świecie. To na przykład różnego rodzaju multimedia i zwiedzanie przy użyciu aplikacji ściąganych na telefon komórkowy.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Zbliża się premiera "W pustyni i w puszczy 3"

Przed nami premiera. Białostockie "W pustyni i w puszczy 3" przeniesie powieść Henryka Sienkiewicza sprzed ponad stu lat w zupełnie nowe, futurystyczne realia.Koncert poświęcony pamięci Bohdana Łukaszewicza

Środowisko muzyczne Białegostoku wspominało zmarłego niedawno Bohdana Łukaszewicza, czyli wieloletniego oboistę białostockich filharmoników i - przez ponad pół wieku - profesora tutejszej szkoły muzycznej.Konferencja nt. wpływów kultury Słowian wobec dziedzictwa Oświecenia

W Akademii Supraskiej spotkali się eksperci podczas międzynarodowej konferencji na temat wpływów kultur Słowian wobec dziedzictwa Oświecenia. Dyskutowali o chrześcijańskim dziedzictwie narodów słowiańskich.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok