Muzyka rosyjskich kompozytorów w Filharmonii przy Podleśnej w Białymstoku - recenzja Magdy Gajl

29 października 2017

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Muzyka rosyjskich kompozytorów w Filharmonii przy Podleśnej w Białymstoku - recenzja Magdy Gajl

Muzyka rosyjskich kompozytorów zabrzmiała w Filharmonii przy Podleśnej w Białymstoku - to "Kaprys włoski" oraz "Wariacje na temat rokoko" Piotra Czajkowskiego i "Tańce symfoniczne" Sergiusza Rachmaninowa. Białostockich filharmoników poprowadził Mykoła Diadiura, na co dzień dyrektor Opery Narodowej Ukrainy w Kijowie.. Koncert recenzuje Magda Gajl.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Mińsk - Miasto Słońca w Białymstoku

W najbliższy czwartek (18.01) Uniwersytet w Białymstoku będzie gościł znanego białoruskiego artystę, pisarza i redaktora niezależnego pisma pARTisan Artura Klinava.Jakie są problemy związane ze stypendiami artystycznymi i grantami?

Jakie są problemy związane ze stypendiami artystycznymi i grantami?Ile jest ideologii w popkulturze?

Ile jest ideologii w popkulturze kształtującej naszą świadomość, marzenia? Jak rolę pełni kultura popularna w czasach kryzysów politycznych, społecznych czy ekonomicznych?Najlepsze polskie fotografie prasowe na wystawie w Białostockim Ośrodku Kultury

Około 200 zdjęć oglądać możemy na wystawie Grand Press Photo, podsumowującej najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce."Lila" - spotkanie z autorem książki

Ta książka to osobista opowieść o losach rodziny Krajewskich. Napisał ją aktor Cezary Krajewski. Jej tytułową bohaterką jest Lila. Młoda uczestniczka tajnych kompletów, która w wieku 16 lat wstępuje w szeregi AK.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok