prof. Paweł Frelik

19 listopada 2017

Paweł Frelik, źródło: www.umcs.pl
Paweł Frelik, źródło: www.umcs.pl

Z profesorem Pawłem Frelikiem rozmawia Andrzej Bajguz

Polityka w grach, sciene-fiction, fantastyce pojawia się zawsze - twierdzi prof. z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Paweł Frelik. To jeden z uczestników konferencji "Fantastyka a realizm: wokół aktualności konwencji", którą zorganizował w Książnicy Podlaskiej Interdyscyplinarny Zespół Badań nad Fantastyką Uniwersytetu w Białymstoku.

M.in. o tym, w jaki sposób np. World of Warcraft o fikcyjnych światach zamieszkanych przez ludzi, gnomy, elfy, krasnoludy, trolle, orków może być grą szkoleniową korporacyjnego kapitalizmu i opowiadać o korporacyjnej polityce? 

Z profesorem Pawłem Frelikiem rozmawiał Andrzej Bajguz.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.plZbliża się premiera "W pustyni i w puszczy 3"

Przed nami premiera. Białostockie "W pustyni i w puszczy 3" przeniesie powieść Henryka Sienkiewicza sprzed ponad stu lat w zupełnie nowe, futurystyczne realia.Koncert poświęcony pamięci Bohdana Łukaszewicza

Środowisko muzyczne Białegostoku wspominało zmarłego niedawno Bohdana Łukaszewicza, czyli wieloletniego oboistę białostockich filharmoników i - przez ponad pół wieku - profesora tutejszej szkoły muzycznej.Konferencja nt. wpływów kultury Słowian wobec dziedzictwa Oświecenia

W Akademii Supraskiej spotkali się eksperci podczas międzynarodowej konferencji na temat wpływów kultur Słowian wobec dziedzictwa Oświecenia. Dyskutowali o chrześcijańskim dziedzictwie narodów słowiańskich.


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok