Dwa premierowe spektakle w Białostockim Teatrze Lalek

30 grudnia 2017

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

Dwa premierowe spektakle w Białostockim Teatrze Lalek - relacja Olgi Gordiejew

Pierwszy z nich to "Pobudka" - solowe przedstawienie lalkowe inspirowane baśniami braci Grimm. Głównym tematem jest kobiecość dzisiaj. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy, czy są sobie zupełnie obce? Początek przedstawienia "Pobudka" w Białostockim Teatrze Lalek o 18:00.

Drugi premierowy spektakl to "Kukrzysko" w reżyserii Mari Żynel. Inspiracją do tej realizacji było opowiadanie "Mgła" z książki "Legendy Podlasia".

”Kukrzysko” to miejsce, w którym kiedyś stał dom. Na deskach teatru dawne siedlisko ożywa by, obrazem i dźwiękiem opowiedzieć zagmatwaną historię kultury. Spotykają się tu ze sobą rozmaite symboliki, dawne praktyki, wierzenia i rytuały. Pokazy premierowe tego spektaklu w Białostockim Teatrze Lalek o 16:30 i 20:00. Wstęp bezpłatny.

Spektakle "Pobudka" i ”Kukrzysko” zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku. Przy współpracy z Akademią Teatralną i Białostockim Teatrem Lalek.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Mińsk - Miasto Słońca w Białymstoku

W najbliższy czwartek (18.01) Uniwersytet w Białymstoku będzie gościł znanego białoruskiego artystę, pisarza i redaktora niezależnego pisma pARTisan Artura Klinava.Jakie są problemy związane ze stypendiami artystycznymi i grantami?

Jakie są problemy związane ze stypendiami artystycznymi i grantami?Ile jest ideologii w popkulturze?

Ile jest ideologii w popkulturze kształtującej naszą świadomość, marzenia? Jak rolę pełni kultura popularna w czasach kryzysów politycznych, społecznych czy ekonomicznych?Najlepsze polskie fotografie prasowe na wystawie w Białostockim Ośrodku Kultury

Około 200 zdjęć oglądać możemy na wystawie Grand Press Photo, podsumowującej najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce."Lila" - spotkanie z autorem książki

Ta książka to osobista opowieść o losach rodziny Krajewskich. Napisał ją aktor Cezary Krajewski. Jej tytułową bohaterką jest Lila. Młoda uczestniczka tajnych kompletów, która w wieku 16 lat wstępuje w szeregi AK.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok