Dwa premierowe spektakle w Białostockim Teatrze Lalek

30 grudnia 2017

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

Dwa premierowe spektakle w Białostockim Teatrze Lalek - relacja Olgi Gordiejew

Pierwszy z nich to "Pobudka" - solowe przedstawienie lalkowe inspirowane baśniami braci Grimm. Głównym tematem jest kobiecość dzisiaj. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy, czy są sobie zupełnie obce? Początek przedstawienia "Pobudka" w Białostockim Teatrze Lalek o 18:00.

Drugi premierowy spektakl to "Kukrzysko" w reżyserii Mari Żynel. Inspiracją do tej realizacji było opowiadanie "Mgła" z książki "Legendy Podlasia".

”Kukrzysko” to miejsce, w którym kiedyś stał dom. Na deskach teatru dawne siedlisko ożywa by, obrazem i dźwiękiem opowiedzieć zagmatwaną historię kultury. Spotykają się tu ze sobą rozmaite symboliki, dawne praktyki, wierzenia i rytuały. Pokazy premierowe tego spektaklu w Białostockim Teatrze Lalek o 16:30 i 20:00. Wstęp bezpłatny.

Spektakle "Pobudka" i ”Kukrzysko” zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku. Przy współpracy z Akademią Teatralną i Białostockim Teatrem Lalek.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

W Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie jest blisko 50 tkanin

Każda z tych tkanin to oddzielna opowieść. Jest ich tam blisko 50. Od lat można je podziwiać w Izbie Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie. Od niedawna stałe dyżury ma tam jedna z twórczyń - Karolina Radulska.Wystawa "Chłoporobotnik i boa grzechotnik"

Wczesną pracę Leona Tarasewicza i dziesiątki innych można oglądać w białostockim Arsenale na wystawie "Chłoporobotnik i boa grzechotnik".Ewa Salamon

współautorka magazynu "Pismo"Sejneńskie Pogranicze laureatem Europejskiej Nagrody Kultury Księżniczki Małgorzaty

To wyróżnienie przyznawane od 10 lat przez Europejską Fundację Kultury.Wystawa prac fotografa Bartka Warzechy

To pierwsza indywidualna wystawa artysty, stąd tytuł "Pierwsza generalna" - jak przed spektaklem w teatrze, kiedy jeszcze nie wszystko może się udać, ale już przedstawienie można oglądać.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok