Dwa premierowe spektakle w Białostockim Teatrze Lalek

30 grudnia 2017

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

Dwa premierowe spektakle w Białostockim Teatrze Lalek - relacja Olgi Gordiejew

Pierwszy z nich to "Pobudka" - solowe przedstawienie lalkowe inspirowane baśniami braci Grimm. Głównym tematem jest kobiecość dzisiaj. Co łączy współczesną dziewczynę ze Śpiącą Królewną czy z Czerwonym Kapturkiem? Czy mają jeszcze wspólne tematy, czy są sobie zupełnie obce? Początek przedstawienia "Pobudka" w Białostockim Teatrze Lalek o 18:00.

Drugi premierowy spektakl to "Kukrzysko" w reżyserii Mari Żynel. Inspiracją do tej realizacji było opowiadanie "Mgła" z książki "Legendy Podlasia".

”Kukrzysko” to miejsce, w którym kiedyś stał dom. Na deskach teatru dawne siedlisko ożywa by, obrazem i dźwiękiem opowiedzieć zagmatwaną historię kultury. Spotykają się tu ze sobą rozmaite symboliki, dawne praktyki, wierzenia i rytuały. Pokazy premierowe tego spektaklu w Białostockim Teatrze Lalek o 16:30 i 20:00. Wstęp bezpłatny.

Spektakle "Pobudka" i ”Kukrzysko” zrealizowano w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku. Przy współpracy z Akademią Teatralną i Białostockim Teatrem Lalek.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Martin Pollack

austriacki pisarz, dziennikarz, tłumacz literatury polskiejWystawa "Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości" w Centrum Zamenhofa

Ta wystawa przedstawia węzłowe momenty procesów rozgrywających się na ziemiach polskich w ostatnim roku I wojny światowej wraz z ich kluczowym dopełnieniem - odrodzeniem po 123 latach niewoli państwa polskiego.Zmory, zjawy, duchy i klątwy na pracach Roberta Szczebiota w Galerii Sleńdzińskich

Zmory, zjawy, duchy, klątwy - jednym słowem - alchemia. Znaleźć ją można na najnowszej wystawie w Galerii Sleńdzińskich, na wielkich płótnach grafika i malarza Roberta Szczebiota.Ukazała się publikacja "Leon Tarasewicz. Malarstwo"

To w tej warszawskiej galerii młody i perspektywiczny wówczas artysta z Podlasia rozpoczynał swoją światową karierę, kiedy to w 1984 roku prezentowano jego pracę dyplomową z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.Sejmik Literacki w Krasnogrudzie

Tłumaczenie poezji to wielka odpowiedzialność - przyznają uczestnicy Sejmiku Literackiego, który po raz 6. odbywa się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok