11. Sputnik nad Polską - Festiwal Filmów Rosyjskich

4 lutego 2018

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

11. Sputnik nad Polską - Festiwal Filmów Rosyjskich - relacja Joanny Sikory

Współczesne kino rosyjskie pewnym krokiem wkroczyło na salony. Jest doceniane na światowych i europejskich festiwalach. Do Oskara nominowany jest film "Niemiłość". Białostocka publiczność mogła go przedpremierowo obejrzeć w czwartek (1.02) w kinie Forum. Było to preludium repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską", który trwa od piątku (2.02). Opowiada o nim koordynator festiwalowych replik Patrycja Mosiej, która pochodzi z Białegostoku, ale na co dzień mieszka w Warszawie. 

W niedzielę (4.02) pokazy w kinie Forum rozpoczną się o 16:00. Będzie można zobaczyć filmy "Dama pikowa" oraz "Byli sobie". 


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.plZbliża się premiera "W pustyni i w puszczy 3"

Przed nami premiera. Białostockie "W pustyni i w puszczy 3" przeniesie powieść Henryka Sienkiewicza sprzed ponad stu lat w zupełnie nowe, futurystyczne realia.Koncert poświęcony pamięci Bohdana Łukaszewicza

Środowisko muzyczne Białegostoku wspominało zmarłego niedawno Bohdana Łukaszewicza, czyli wieloletniego oboistę białostockich filharmoników i - przez ponad pół wieku - profesora tutejszej szkoły muzycznej.Konferencja nt. wpływów kultury Słowian wobec dziedzictwa Oświecenia

W Akademii Supraskiej spotkali się eksperci podczas międzynarodowej konferencji na temat wpływów kultur Słowian wobec dziedzictwa Oświecenia. Dyskutowali o chrześcijańskim dziedzictwie narodów słowiańskich.


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok