Ile kosztuje kultura?

4 marca 2018

Fotolia.com
Fotolia.com

Ile kosztuje kultura? Sprawdzała to Dorota Sokołowska

Wstęp na spotkanie autorskie - pięć złotych. Do białostockiego Ratusza - 10 złotych, a na trójząb komediowy - 20 złotych. Dużo czy mało? I dlaczego czasami musimy się "żachnąć", kiedy dostajemy zaproszenie, jak to na wczorajszą sztukę do łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, gdzie prosi się nas o symboliczną zapłatę? Za co musimy jeszcze płacić i dlaczego?

Podsumowywała dyskusję jedna z uczestniczek, pani Marianna, która jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego. jej sposób na unikanie opłaty - to bywanie na wernisażach, na które wstęp jest zawsze wolny i dodatkowo są miłe okoliczności natury w postaci mini poczęstunku. Polecamy naszym słuchaczom, można wtedy tez spotkać się z artystami.

W nagraniu Dorota Sokołowska wykorzystała jeden ze skeczy Kabaretu Widelec, muzykę Włodka Pawlika i Wojciecha Młynarskiego - czyli wydarzenia w BOK-u, na które bilety rozeszły się błyskawicznie. Bez względu na cenę.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Martin Pollack

austriacki pisarz, dziennikarz, tłumacz literatury polskiejWystawa "Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości" w Centrum Zamenhofa

Ta wystawa przedstawia węzłowe momenty procesów rozgrywających się na ziemiach polskich w ostatnim roku I wojny światowej wraz z ich kluczowym dopełnieniem - odrodzeniem po 123 latach niewoli państwa polskiego.Zmory, zjawy, duchy i klątwy na pracach Roberta Szczebiota w Galerii Sleńdzińskich

Zmory, zjawy, duchy, klątwy - jednym słowem - alchemia. Znaleźć ją można na najnowszej wystawie w Galerii Sleńdzińskich, na wielkich płótnach grafika i malarza Roberta Szczebiota.Ukazała się publikacja "Leon Tarasewicz. Malarstwo"

To w tej warszawskiej galerii młody i perspektywiczny wówczas artysta z Podlasia rozpoczynał swoją światową karierę, kiedy to w 1984 roku prezentowano jego pracę dyplomową z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.Sejmik Literacki w Krasnogrudzie

Tłumaczenie poezji to wielka odpowiedzialność - przyznają uczestnicy Sejmiku Literackiego, który po raz 6. odbywa się w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok