Ile kosztuje kultura?

4 marca 2018

Fotolia.com
Fotolia.com

Ile kosztuje kultura? Sprawdzała to Dorota Sokołowska

Wstęp na spotkanie autorskie - pięć złotych. Do białostockiego Ratusza - 10 złotych, a na trójząb komediowy - 20 złotych. Dużo czy mało? I dlaczego czasami musimy się "żachnąć", kiedy dostajemy zaproszenie, jak to na wczorajszą sztukę do łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, gdzie prosi się nas o symboliczną zapłatę? Za co musimy jeszcze płacić i dlaczego?

Podsumowywała dyskusję jedna z uczestniczek, pani Marianna, która jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego. jej sposób na unikanie opłaty - to bywanie na wernisażach, na które wstęp jest zawsze wolny i dodatkowo są miłe okoliczności natury w postaci mini poczęstunku. Polecamy naszym słuchaczom, można wtedy tez spotkać się z artystami.

W nagraniu Dorota Sokołowska wykorzystała jeden ze skeczy Kabaretu Widelec, muzykę Włodka Pawlika i Wojciecha Młynarskiego - czyli wydarzenia w BOK-u, na które bilety rozeszły się błyskawicznie. Bez względu na cenę.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Tajemnicze Podlasie w serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku" - dziś premiera

To nie będzie opowieść o sielskim Podlasiu, jak w komedii "U Pana Boga za piecem".Katarzyna Droga

Rozmowa z autorką książki "Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej".Działania artystyczne "z ludźmi, a nie dla ludzi"

Jak współpracować na polu sztuki z mieszkańcami, sąsiadami, by ich nie wystraszyć, zniechęcić?"Wstęga Nadziei" - wystawa fotografii krzyży w Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku

Kilkadziesiąt krzyży z całego świata niemal do końca kwietnia oglądać możemy na wystawie fotografii w Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku.


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok