Ewa Włodarska

4 marca 2018

foto: Monika Kalicka
foto: Monika Kalicka

Z Ewą Włodarską rozmawiał w Tykocinie Andrzej Bajguz

Holokaust, dramatyczne zdarzenia z Tykocina, Złotorii, Doniecka czy Wołynia, cierpienie i śmierć dzieci. Trudne tematy podejmuje Ewa Włodarska w swoim tomiku "Licencja na pierwszy śnieg". Pojawiają się w nim liczne nawiązania do malarzy: Chagalla, Modiglianiego, Van Gogha, pisarzy i poetów: Prousta, Słonimskiego, Dostojewskiego, Stasiuka, czy twórców filmowych: Buñuela. 

Ewa Włodarska mieszka w Tykocinie (po przeprowadzce z rodziną z Krakowa). Jest nominowana teraz do Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za ten tomik "Licencja na pierwszy śnieg". Zdobył on już nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na autorską książkę literacką Świdnica 2017.

Z Ewą Włodarską będzie można się spotkać w niedzielę (04.03) o 13:15 w Muzeum w Tykocinie. Rozmowę o imperatywie tworzenia poezji poprowadzi Dariusz Szada-Borzyszkowski, który też będzie czytać jej wiersze. W programie jest również recital gitarowy kompozytora i instrumentalisty Pawła Sokołowskiego.
 
Z kolei we wtorek (06.04) o 18:00 w Centrum im. Zamenhofa będzie spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, czyli z Ewą Włodarską, Anną Kamińska, Ignacym Karpowiczem, Mirą Łukszą i Krzysztofem Puławskim.


Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Helena Szuhalska

pedagog, choreograf, instruktor tańca dawnegoProjekt "Słońca" w białostockiej Galerii Arsenał

Nietypowa instalacja i nietypowa pora. W sobotę (22.09), minutę przed północą w białostockiej Galerii Arsenał pożegaliśmy lato, patrząc jednocześnie na wschód i zachód słońca.Wystawa Krzysztofa Gryniewickiego "Grafit in Site" w galerii WOAK-u przy ul. Kilińskiego w Białymstoku

Elementy architektury, pejzażu miejskiego, ale też zagajniki leśne znajdziemy na wystawie rysunku Krzysztofa Gryniewickiego "Grafit in Site" otwartej Galerii WOAK-u przy Kilińskiego w Białymstoku.Urszula Komsta

dyrektor sieci kin Helios w BiałymstokuJoanna Jakubiuk

autorka książki "Ziemniak"
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok