"Dziecko Odyna" Siri Pettersen - od 13 lutego w Polskim Radiu Białystok

8 lutego 2017, 07:59

"Dziecko Odyna" Siri Pettersen - od 13 lutego w Polskim Radiu Białystok
"Dziecko Odyna" Siri Pettersen - od 13 lutego w Polskim Radiu Białystok

Od 13 lutego zapraszamy do słuchania nowej powieści na naszej antenie. To "Dziecko Odyna". Miłośnicy literatury twierdzą, że ten cykl ma szansę stać się dla literatury fantasy tym, czym dla kryminału stały się książki Larssona, Nesbo i Läckberg. 

Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś nikim. Jesteś zarazą. Mitem. Człekiem. Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, żeby ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona. Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę. Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu. 

Książkę, codziennie o 9:45 i 21:45, czyta Tomasz Sobczak.

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Cezarego Łazarewicza

Fragmenty powieści codziennie o 9:45 i 21:45 czyta Maciej Kowalik"Maria Skłodowska-Curie" Magdaleny Niedźwiedzkiej

Zaglądamy do paryskiego domu jednej z najwybitniejszych kobiet świata. Pięknej Polki - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Oto opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znacie."Jak pokochać centra handlowe" Natalii Fiedorczuk - od 27 lutego w Polskim Radiu Białystok

"Jak pokochać centra handlowe” to debiut literacki Natalii Fiedorczuk. Książkę czyta aktorka Białostockiego Teatru Lalek Grażyna Kozłowska."Sekrety Białegostoku" Andrzej Lechowski

Książka na antenie Polskiego Radia Białystok od 9 stycznia 2017 o 9.45 i 21.45
Czyta Andrzej Lechowski. "Sekrety Białegostoku" ukazują się nakładem Domu Wydawniczego Księży MłynBarbara Goralczuk "Nadzieja aż po horyzont"

Na antenie Polskiego Radia Białystok o 9:45 i 21:45 - czyta Piotr Półtorak.
źródło: www.radio.bialystok.pl​