"Maria Skłodowska-Curie" Magdaleny Niedźwiedzkiej

19 marca 2017, 00:01

Powieść_maria
Powieść_maria

Przełom wieków. Paryż. Barwna belle époque. Zaglądamy do paryskiego domu jednej z najwybitniejszych kobiet świata. Pięknej Polki - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Oto opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znacie.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Polskie Radio Białystok przedstawiają fragmenty powieści białostoczanki Magdaleny Niedźwiedzkiej "Maria Skłodowska-Curie". Na naszej antenie od 20 marca o 9:45 i 21:45. Czyta - Justyna Godlewska-Kruczkowska, realizacja - Kamil Kalicki, adaptacja - Krzysztof Kurianiuk.

Magdalena Niedźwiedzka znana jest z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki. I tym razem nie zawodzi czytelnika, ukazuje bowiem skomplikowaną osobowość Marii Skłodowskiej-Curie na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami. Autorka, dochowując wierności relacjom samej Marii, jej córek i bliskich, pozwala bohaterce "ożyć i nabrać rumieńców". Ukazuje skomplikowane relacje Marii z mężczyznami jej życia i rodziną.

Jest to książka o ludziach, którzy pragną w życiu czegoś więcej niż przeciętność. W każdej dziedzinie.

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Grzesznik" Artura Urbanowicza

Nowa powieść grozy suwalskiego pisarza. Zaskakujące i niespotykane połączenie horroru z opowieścią gangsterską."Korona śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej

Akcja bestsellerowej powieści jest osadzona w XIII-wiecznej Polsce w epoce rozbicia dzielnicowego"Śmierć" Anny Markowej

Bohaterami opowiadań są zwyczajni ludzie mający różne problemy, żyjący w różnych miejscach i czasie. Łączy ich postać Śmierci."Witraż" Agnieszki Korzeniewskiej

Opowieść o losach trzech emigrantek: Zuzy, Magdy i Melanii"Karol" Magdaleny Niedźwiedzkiej

Powieść o romansie, który wstrząsnął brytyjską monarchią.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok