"Maria Skłodowska-Curie" Magdaleny Niedźwiedzkiej

19 marca 2017, 00:01

Powieść_maria
Powieść_maria

Maria Skłodowska-Curie, odc. 6

Maria Skłodowska-Curie, odc. 5

Maria Skłodowska-Curie, odc. 4

Maria Skłodowska-Curie, odc. 3

Maria Skłodowska-Curie, odc. 2

Maria Skłodowska-Curie, odc. 1

Przełom wieków. Paryż. Barwna belle époque. Zaglądamy do paryskiego domu jednej z najwybitniejszych kobiet świata. Pięknej Polki - dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla. Oto opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znacie.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Polskie Radio Białystok przedstawiają fragmenty powieści białostoczanki Magdaleny Niedźwiedzkiej "Maria Skłodowska-Curie". Na naszej antenie od 20 marca o 9:45 i 21:45. Czyta - Justyna Godlewska-Kruczkowska, realizacja - Kamil Kalicki, adaptacja - Krzysztof Kurianiuk.

Magdalena Niedźwiedzka znana jest z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki. I tym razem nie zawodzi czytelnika, ukazuje bowiem skomplikowaną osobowość Marii Skłodowskiej-Curie na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami. Autorka, dochowując wierności relacjom samej Marii, jej córek i bliskich, pozwala bohaterce "ożyć i nabrać rumieńców". Ukazuje skomplikowane relacje Marii z mężczyznami jej życia i rodziną.

Jest to książka o ludziach, którzy pragną w życiu czegoś więcej niż przeciętność. W każdej dziedzinie.

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Jak pokochać centra handlowe" Natalii Fiedorczuk - od 27 lutego w Polskim Radiu Białystok

"Jak pokochać centra handlowe” to debiut literacki Natalii Fiedorczuk. Książkę czyta aktorka Białostockiego Teatru Lalek Grażyna Kozłowska."Dziecko Odyna" Siri Pettersen - od 13 lutego w Polskim Radiu Białystok

Pierwszy tom cyklu "Krucze pierścienie" - oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie. "Dziecko Odyna" Siri Pettersen czyta Tomasz Sobczak."Sekrety Białegostoku" Andrzej Lechowski

Książka na antenie Polskiego Radia Białystok od 9 stycznia 2017 o 9.45 i 21.45
Czyta Andrzej Lechowski. "Sekrety Białegostoku" ukazują się nakładem Domu Wydawniczego Księży MłynBarbara Goralczuk "Nadzieja aż po horyzont"

Na antenie Polskiego Radia Białystok o 9:45 i 21:45 - czyta Piotr Półtorak.


źródło: www.radio.bialystok.pl​