Zdrowie białostoczan

13 kwietnia 2018

prof. Marek Zygmunt i prof. Karol Kamiński, fot. Lech Pilarski
prof. Marek Zygmunt i prof. Karol Kamiński, fot. Lech Pilarski

Zdrowie białostoczan

Białystok Plus to unikalne badanie - tzw. populacyjne, w ramach którego specjaliści z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku chcą docelowo przebadać ok. 10 tys. osób. Efektem będzie diagnoza stanu zdrowia mieszkańców, która ma pomóc planować, np. jak zapobiegać chorobom albo identyfikować nowe czynniki ryzyka cukrzycy, otyłości albo raka.

W piątek i w sobotę (13-14.04) na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbywa się dwudniowa, międzynarodowa konferencja naukowa, której tematem są badania populacyjne, wykorzystanie komputerów do analizy danych pacjentów pod kątem zachorowań, terapie lecznicze, diety i przyzwyczajenia cywilizacyjne.

W konferencji biorą udział naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Greifswaldzie, którzy prowadzą badania mieszkańców tej miejscowości od 1997 roku, czyli ponad 20 lat. Mają zatem duże doświadczenie w prowadzeniu badań populacyjnych. Diagnostyczne badania Białystok Plus wzorowane są na tych realizowanych przez niemieckich naukowców.Goście:

- prof. Karol Kamiński - z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

- prof. Tomasz Zdrojewski - z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- prof. Marek Zygmunt - z Uniwersytetu w Greifswaldzie

Prowadzący:

Wojciech Kujałowicz
Lech Pilarski


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Przemysł 4.0

Unifikacja świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej.Noc zajawki

Ciekawy sposób promocji kreatywnych ludzi.Medycyna przyszłości

W audycji rozmawialiśmy o medycynie, jej przyszłości i nowych kadrach.O historii gospodarczej - jak ją badać i dlaczego jest taka ważna

Po raz pierwszy w Radioskopie zajęliśmy się historią. Niektórzy nazywają ją nauką życia: historia magistra vitae est. Czy rzeczywiście?Dlaczego zajmujemy się gwiazdami?

Dlaczego zajmujemy się gwiazdami i po co? Czy tylko dlatego, aby znaleźć inne cywilizacje albo ewentualne zagrożenie dla Ziemi, tak jak teraz z uwagą śledzimy los asteroidy Bennu?
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok