Radio Białystok | Reportaż | "Joanna z puszczy" - reportaż Jerzego Leszczyńskiego

"Joanna z puszczy" - reportaż Jerzego Leszczyńskiego

13 marca 2017, 17:15 i 22:15

Odnalazła swoje miejsce w głuszy Puszczy Białowieskiej. Drewniana chatka - Leśniczówka "Podcerkwy" bez prądu i centralnego ogrzewania. Joanna Kossak pochodząca ze znanej krakowskiej artystycznej rodziny już w dzieciństwie polubiła Białowieżę.


J.Kossak fot. J.Leszczyński
J.Kossak fot. J.Leszczyński

"Joanna z puszczy" - reportaż Jerzego Leszczyńskiego

Przyjeżdżała na wakacje do swojej ciotki - znanej przyrodniczki Simony Kossak. Marzyła, ciągle marzyła, żeby kiedyś tu osiąść. Marzenia spełniły się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Zamieszkała najpierw w samej Białowieży, a później w puszczańskiej leśniczówce. Opowieść o życiu, pasjach, porażkach i nadziejach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kury jak malowanie" - reportaż Haliny Londowskiej i Alicji Pietruczuk

Jerzy Zimnoch z Ogrodnik jest przedsiębiorcą budowlanym, ale od kilku lat pasją jego życia - oprócz rodziny - są kury. Ma ich około stu. Są najróżniejsze - małe i duże, czarno-białe i wielobarwne, smukłe i okrągłe jak puchate kuleczki.

22 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​