Radio Białystok | Reportaż | "Sieroża" - reportaż Jarosława Iwaniuka

"Sieroża" - reportaż Jarosława Iwaniuka

1 lutego 2017; godz. 17:15 i 22:15


Sergiusz Niczyporuk; fot. Jan Smyk
Sergiusz Niczyporuk; fot. Jan Smyk

"Sieroża" - reportaż Jarosława Iwaniuka

O takich ludziach jak on zwykło się mawiać, że nie z jednego pieca chleb jadał. Dziś prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, ale jego droga do Sioła Budy była długa i nieprosta. W swoim 65 - letnim życiu, Sergiusz Niczyporuk zanim został człowiekiem biznesu, był rolnikiem, cieślą i budowniczym. Nie oparł się też pokusom polityki. Pracując w PGR wierzył, że komunizm może zmienić świat. Potem zakładał rolniczą Solidarność w Dubiczach Cerkiewnych. Z duchem czasu i epoki, zanim dał się ponieść mamonie biznesu, pobierał nauki w seminarium duchownym i nauczał religii w wiejskiej szkole, w Grabowcu. Ale cała opowieść jego życia zaczyna się w Zaleszanach - wsi na Podlasiu, ciężko doświadczonej w naszej, pogmatwanej jeszcze do dziś, powojennej historii.
Audycja wyróżniona w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Historyje świeże i niezwyczajne" - Słuchowisko Marii Brzezińskiej

Żyjący w epoce baroku autor 'Historyj...", ojciec jezuita Michał Jurkowski nauczał retoryki - to na potrzeby swoich uczniów, przyszłych kaznodziejów, gromadził opowieści, które mogły być użyte jako przykład w nauczaniu duszpasterskim.

26 lutego 2017, godz. 18:05


"Daleko, daleko..." - reportaż Renaty Redy

Podróżnik z Siemiatycz Tomasz Jakimiuk ma dopiero 26 lat a już tysiące przebytych kilometrów. Podróżowanie to nie tylko jego pasja, ale także sposób na życie i na zarabianie pieniędzy.

24 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Parno" - reportaż Joanny Sikory

Romski rzeźbiarz, poeta i prozaik Karol Parno Gierliński.

23 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Pięć minut w sieci" - reportaż Anny Bogdanowicz

Joanna i Jarosław poznali się przez internet. Od lat są małżeństwem, mają dwoje dzieci i jak sami twierdzą - bardzo ciekawe życie.

22 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Naprawcie mi dziecko" - reportaż Izy Serafin

Zaczyna się zazwyczaj od wagarów, potem są eksperymenty z narkotykami i to już prosta droga do poważnych tarapatów. Czy można zatrzymać tych młodych ludzi w momencie, kiedy jeszcze można im pomóc - zanim wejdą w konflikt z prawem?

21 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​