Radio Białystok | Reportaż | "Szalony chłopak z Grajewa" - reportaż Izy Serafin

"Szalony chłopak z Grajewa" - reportaż Izy Serafin

autor: Iza Serafin

8 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15

z archiwum prywatnego Tomasza Niecika
z archiwum prywatnego Tomasza Niecika

"Szalony chłopak z Grajewa" - reportaż Izabeli Serafin

Swoją przygodę z disco polo rozpoczął w wieku 17 lat. Dziś Tomasz Niecikowski - Niecik - jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku. Wciąż pisze nowe piosenki, wydaje płyty, koncertuje i jak sam mówi - disco polo się nie wstydzi i jest dumny z tego, co robi. Od kilku lat wraz z rodziną mieszka w Białymstoku, ale przy każdej okazji przypomina, że pochodzi z Grajewa. Napisał nawet piosenkę na cześć swego rodzinnego miasta...
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Po tych makach szedł żołnierz..." - reportaż Agnieszki Czarkowskiej

Porucznik Jan Borysiewicz - uczestnik walk pod Monte Cassino, żołnierz II Korpusu gen. Andersa, wcześniej uczestnik kampanii wrześniowej w 1939 roku, w czasie okupacji sowieckiej wcielony przymusowo do Armii Czerwonej - jego życiorysem można byłoby obdzielić kilka osób.

18 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Dziecko na końcu świata" - reportaż Anny Bogdanowicz

Bieda jest wszędzie, w Polsce również, ale są rejony świata, gdzie naprawdę brakuje kromki chleba. Dziecko tam ściska w ręku kapsel od coca-coli jako coś cennego i dającego wyobrażenie o lepszych i bogatszych krajach. Robert sam się o tym przekonał. Do „adopcji serca” namówił też wielu swoich znajomych.

17 maja 2018, godz.17:15 i 22:15


"Na antypodach" - reportaż Marcina Glińskiego

Bohaterami reportażu są Weronika i Michał, którzy wyjechali do Australii z nadzieją, że uda im się spełnić marzenia o dobrze płatnej pracy, własnym mieszkaniu i przebywaniu w miejscu, gdzie zawsze jest słoneczna pogoda.

16 maja 2018, godz.17:15 i 22:15


"Korzenie" - reportaż Joanny Sikory

Kultura romska w ich domu była od zawsze. Życie Małgorzaty i Adriany Bielickiej toczy się także zgodnie z cygańskimi prawami. Choć w ich żyłach płynie tylko domieszka tej krwi, to romskie tradycje są ich największą wartością. Od kilku lat wspólnie z podlaskimi Romami tworzą Międzynarodowy Zespół Muzyki Cygańskiej Forte Roma.

15 maja 2018, godz.17:15 i 22:15


"Koncert na dwa M - muzyka i marzenia" - reportaż Hanny Bogoryi-Zakrzewskiej

Opowieść o dojrzewaniu i samotności, gdy się idzie własną drogą. Bohaterem reportażu jest Filip Presseisen, organista. To 30-latek, który na początku swojej edukacji muzycznej był przekonany, że tylko muzyka Bacha jest warta zgłębiania. Nie widział też siebie w roli koncertującego organisty albo grającego na mszy. A jednak teraz jest organistą w kościele, organistą kinowym, nauczycielem oraz prowadzi własny zespół grający swing.

14 maja 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Akordeon od Marszałka" - reportaż Doroty Sokołowskiej

W jednej z gablot muzealnych w Łomży lśni odnowiony akordeon. Historia tego instrumentu zaczyna się 83 lata temu, gdy Marszałek Józef Piłsudski podarowuje go orkiestrze 33. Pułku Piechoty, jaki stacjonuje w Łomży. Henryk Witkowski, młodziutki chłopiec, jest już w pułku i uczy się grać na wszystkich instrumentach, także na pięknej galeryjce z kości słoniowej ozdobionej błyszczącymi koralikami.

11 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Kismet - przeznaczenie" - reportaż Anny Bogdanowicz

Spłonęła "Tatarska Jurta" w Kruszynianach. Wiadomość ta obiegła nie tylko Polskę ale i świat. Ogień strawił budynek i cenne pamiątki rodziny Dżennety i Mirosława Bogdanowiczów, gromadzone latami i dające świadectwo historii Tatarów na Podlasiu.

"Byliśmy tu i będziemy, podniesiemy się i odbudujemy nasz dom... to nasz KISMET".

10 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Chcę być" - reportaż Alicji Pietruczuk

System edukacji pozostawia wolny wybór szkoły dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, ale okazuje się, że w praktyce ten wybór jest bardzo ograniczony. Mają marzenia, kim chcieli by być, ale nikt ich o nie nie pyta.

9 maja 2018; godz. 17:15 i 22:15


"Inna wojna" - reportaż Tadeusza Haładyja

Wspomnienia żołnierza Wileńskiej Brygady AK, którego koniec II wojny światowej zastał w sowieckim więzieniu na Łukiszkach w Wilnie. Rajmund Pakulnis został aresztowany w grudniu 1944 roku, a w sierpniu 1945 wywieziony do łagru do Workuty. Wojna pana Rajmunda zakończyła się dopiero pod koniec 1946 roku.

8 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Maluszek" - reportaż Adama Janczewskiego

Kiedyś marzenie milionów Polaków - współcześnie trochę zapomniany. Chociaż ostatni Fiat 126 p zjechał z taśmy produkcyjnej w 2000 roku, wciąż istnieją tacy których uwiódł wdzięk malucha.

7 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Strażackie unikaty" - reportaż Anny Bogdanowicz

Stare samochody, pompy, gaśnice, maski i wiele innych eksponatów można obejrzeć w muzeum "Unikaty XX wieku" stworzonym przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowodworcach. Pomysłodawcą był Henryk Domanowski, a dziś jego pasję podziela syn Wojciech i koledzy druhowie, a także strażacka młodzież.

4 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Po kres świata" - reportaż Joanny Sikory i Źmiciera Kościna

Z pozoru nie różni ich nic od innych miasteczek na Białorusi. Jest kołchoz i pomnik Lenina. Jednak o Sopoćkiniach mówi się, że to "mała Polska". W zdecydowanej większości zamieszkują je Polacy. Konferencja Jałtańska na zawsze podzieliła przedwojenny powiat augustowski, pozostawiając Sopoćkinie po stronie ZSRR. Dziś to Białoruś.

2 maja 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Między Biebrzą a Niemnem" - reportaż Joanny Sikory i Źmiciera Kościna

Mówi się o nim, że jest cudem techniki. Kanał Augustowski zachwyca od prawie 200 lat. Miał połączyć dopływy Wisły, Narew i Biebrzę z Niemnem, a dalej nawet z Bałtykiem. Dziś jest wykorzystywany głównie do celów turystycznych i można przepłynąć go w całości, również po części białoruskiej. Zapraszamy na wyprawę po Kanale Augustowskim - po obu stronach granicy.

30 kwietnia 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Wzór" - reportaż Joanny Sikory

Co to znaczy być "Dobrym Polakiem"? Z pewnością takie pytanie zadawli sobie laureaci nagrody o tym tytule. W ciągu 20 lat dostało ją prawie 90 uczniów. W III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku fundował ją Jan Żądło.

27 kwietnia 2017, godz.17:15 i 22:15


"Za chlebem" - reportaż Anny Bogdanowicz

Ukraińcy, Białorusini – spotkać ich można w wielu miejscach. Rzadko przyjeżdżają do Polski w celach turystycznych, przede wszystkim - żeby zarobić. Jedni na bardzo krótko, inni na dłużej, a bywa, że na stałe. Pracują na różnych zasadach i w różnych warunkach. Jak się u nas czują, jak im się tu żyje i jak postrzegają ich Polacy?

26 kwietnia 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Wokół gniazda" - reportaż Haliny Londowskiej

Czy dużo bocianów oznacza dużo dzieci? Czy bocianie gniazdo w gospodarstwie to wyróżnienie? Mieszkańcy Wrocenia pilnie obserwują swoje bociany. Od lat żyją z nimi i nie wyobrażają sobie swojej wsi bez tych ptaków. Każdej wiosny zastanawiają się, co tym razem przyniesie bocian?

25 kwietnia 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Wszystkie miłości Anny" - reportaż Anny Dudzińskiej

Iran jest krajem nieznanym i rzadko odwiedzanym przez turystów od czasów rewolucji islamskiej w 1979 roku. Jednak poglądy zdecydowanej większości Irańczyków znacznie odbiegają od standardów narzucanych przez władze a fascynująca kultura perska jest jedną z
najstarszych na świecie. I własnie taki Iran pokochała Anna Marcinowska - polska tłumaczka języka perskiego. Jej oczyma zobaczymy Persję, którą można albo pokochać, albo znienawidziec, ale na pewno warto poznać.

24 kwietnia 2018, godz. 17:15 i 22:15


"Poczuć, dotknąć, pomóc" - reportaż Alicji Pietruczuk

Brak wiary w siebie i przywiązanie do rodzinnego domu nie pozwoliły Ewelinie zrobić artystycznej kariery. Po ukończeniu Studium Plastycznego w Warszawie wróciła na wieś pod Filipowem, by wspólnie z mężem hodować krowy. Zapomniane sztalugi pokrył kurz, farby zaschły w tubach. Dopiero wolontariat w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Filipowie pozwolił jej wrócić do malarskich pasji. Ewelina odkrywa inną siebie.

23 kwietnia 2018, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok