Radio Białystok | Reportaż | "Wiedźma dla ludzi" - reportaż Anny Bogdanowicz

"Wiedźma dla ludzi" - reportaż Anny Bogdanowicz

autor: Anna Bogdanowicz

16 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Wiedźma dla ludzi" - zdjęcia do reportażu, fot. Anna Bogdanowicz
"Wiedźma dla ludzi" - zdjęcia do reportażu, fot. Anna Bogdanowicz

"Wiedźma dla ludzi" - reportaż Anny Bogdanowicz

Biebrzańskie bagna, łąki i lasy, a wśród nich wieś Kulesze - to teraz jej miejsce na ziemi. Nietuzinkowa, kolorowa, zagadkowa, dużo wie i wiele potrafi – taka jest Agnieszka Zach. Wszyscy mówią na nią "wiedźma", a jej to nie przeszkadza. Często można ją spotkać, jak boso zbiera zioła, rozmawia z łosiami czy oprowadza turystów po bagnach. Organizuje charytatywnie wiele imprez dla dzieci i dorosłych w swojej „Stodole snów”- ostatnio „Biebrzańską Zimę z Piosenką”. Wszystko co robi służy ludziom, bo przecież jest tylko wiedźmą, a nie czarownicą...

| red: mm




Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS




"Z chirurgiczną wyobraźnią" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Skończył 85 lat, ale ma duszę młodego chłopaka. Wszystko dzięki pasji, której jest wierny od czasów wczesnej młodości, a która nazywa się malowanie. Doktor Stanisław Sierko jednak, jak sam przyznaje, przede wszystkim jest lekarzem-chirurgiem.

28 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15




źródło: www.radio.bialystok.pl​