Radio Białystok | Reportaż | "Profesor dobra" - reportaż Doroty Sokołowskiej

"Profesor dobra" - reportaż Doroty Sokołowskiej

autor: Dorota Sokołowska

13 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


Benefis Profesora Macieja Kaczmarskiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zdjęcie- Michał Heller OiFP
Benefis Profesora Macieja Kaczmarskiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zdjęcie- Michał Heller OiFP

"Profesor dobra" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Chciał zostać prawnikiem, ale los zdecydował, że poszedł na medycynę. Zajął się najwdzięczniejszymi pacjentami - dziećmi. Tworzył Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku oraz Klinikę Alergologii Dziecięcej, dzieląc się z lekarzami, nie tylko wiedzą, ale też pasją. W całej Polsce ma mnóstwo wdzięcznych pacjentów, dla których nigdzie indziej nie było ratunku. Profesor Maciej Kaczmarski to uznany diagnosta, lekarz o wielkiej kulturze osobistej, profesor o rozlicznych talentach.
W pamięci asystentów i studentów zapisał się jako jeden z najciekawszych wykładowców z misją. Jest znany na całym świecie i szanowany przez największe autorytety w dziedzinie alergologii, sam zresztą teraz służy pomocą innym na kongresach i spotkaniach na wszystkich kontynentach.
Rodzice zawdzięczają mu życie swoich dzieci, Białystok - szpital dziecięcy wraz z grupą kilkuset wykształconych pod jego kierunkiem lekarzy, a rodzina wspaniałe pasje, którymi chętnie się dzieli: parzenia pysznej herbaty czy miłości do muzyki. Postać prof. Macieja Kaczmarskiego pokazuje, że prawdziwym lekarzom najbliżej do głębokiego humanizmu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Historyje świeże i niezwyczajne" - Słuchowisko Marii Brzezińskiej

Żyjący w epoce baroku autor 'Historyj...", ojciec jezuita Michał Jurkowski nauczał retoryki - to na potrzeby swoich uczniów, przyszłych kaznodziejów, gromadził opowieści, które mogły być użyte jako przykład w nauczaniu duszpasterskim.

26 lutego 2017, godz. 18:05


"Daleko, daleko..." - reportaż Renaty Redy

Podróżnik z Siemiatycz Tomasz Jakimiuk ma dopiero 26 lat a już tysiące przebytych kilometrów. Podróżowanie to nie tylko jego pasja, ale także sposób na życie i na zarabianie pieniędzy.

24 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Parno" - reportaż Joanny Sikory

Romski rzeźbiarz, poeta i prozaik Karol Parno Gierliński.

23 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Pięć minut w sieci" - reportaż Anny Bogdanowicz

Joanna i Jarosław poznali się przez internet. Od lat są małżeństwem, mają dwoje dzieci i jak sami twierdzą - bardzo ciekawe życie.

22 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Naprawcie mi dziecko" - reportaż Izy Serafin

Zaczyna się zazwyczaj od wagarów, potem są eksperymenty z narkotykami i to już prosta droga do poważnych tarapatów. Czy można zatrzymać tych młodych ludzi w momencie, kiedy jeszcze można im pomóc - zanim wejdą w konflikt z prawem?

21 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​