Radio Białystok | Reportaż | "Profesor dobra" - reportaż Doroty Sokołowskiej

"Profesor dobra" - reportaż Doroty Sokołowskiej

autor: Dorota Sokołowska

13 lutego 2017, godz. 17:15 i 22:15


Benefis Profesora Macieja Kaczmarskiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zdjęcie- Michał Heller OiFP
Benefis Profesora Macieja Kaczmarskiego w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zdjęcie- Michał Heller OiFP

"Profesor dobra" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Chciał zostać prawnikiem, ale los zdecydował, że poszedł na medycynę. Zajął się najwdzięczniejszymi pacjentami - dziećmi. Tworzył Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku oraz Klinikę Alergologii Dziecięcej, dzieląc się z lekarzami, nie tylko wiedzą, ale też pasją. W całej Polsce ma mnóstwo wdzięcznych pacjentów, dla których nigdzie indziej nie było ratunku. Profesor Maciej Kaczmarski to uznany diagnosta, lekarz o wielkiej kulturze osobistej, profesor o rozlicznych talentach.
W pamięci asystentów i studentów zapisał się jako jeden z najciekawszych wykładowców z misją. Jest znany na całym świecie i szanowany przez największe autorytety w dziedzinie alergologii, sam zresztą teraz służy pomocą innym na kongresach i spotkaniach na wszystkich kontynentach.
Rodzice zawdzięczają mu życie swoich dzieci, Białystok - szpital dziecięcy wraz z grupą kilkuset wykształconych pod jego kierunkiem lekarzy, a rodzina wspaniałe pasje, którymi chętnie się dzieli: parzenia pysznej herbaty czy miłości do muzyki. Postać prof. Macieja Kaczmarskiego pokazuje, że prawdziwym lekarzom najbliżej do głębokiego humanizmu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
"Z chirurgiczną wyobraźnią" - reportaż Doroty Sokołowskiej

Skończył 85 lat, ale ma duszę młodego chłopaka. Wszystko dzięki pasji, której jest wierny od czasów wczesnej młodości, a która nazywa się malowanie. Doktor Stanisław Sierko jednak, jak sam przyznaje, przede wszystkim jest lekarzem-chirurgiem.

28 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Kustosz drzew" - reportaż Anny Bogdanowicz

Tomasz Niechoda, nauczyciel historii z Lublina, przez 30 lat przemierzał puszczańskie ostępy wzdłuż i wszerz. Zna na pamięć wymiary swoich ukochanych drzew, wie gdzie rosną albo gdzie upadły. Na drzewa patrzy jak na dzieła sztuki.

27 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Strumiłło. Rozmowa o życiu, sztuce i podróżach" - audycja Andrzeja Bajguza

Rok 2017 to rok Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Ten wszechstronny artysta opowiada o dramatycznych wydarzeniach, których był świadkiem, o dalekich artystycznych podróżach i małej ojczyźnie - Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie,

26 marca 2017, godz. 18:05


"Ludziom i zwierzętom" – reportaż Małgorzaty Żerwe i Davida Mairowitza

Dyrektor warszawskiego zoo, Jan Żabiński i jego żona Antonina na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali w czasie II wojny światowej Żydów i żołnierzy podziemia. Wszyscy Żydzi ukrywani przez Żabińskich przeżyli.

24 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15


"Migrujące ptaki" - reportaż Renaty Redy

Nawet co piąty mieszkaniec Siemiatycz mieszka w Brukseli. Siemiatycka migracja do stolicy Belgii rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych. Wtedy była powodem rozłąki i cierpień wielu rodzin. Dzisiejsza emigracja jest zupełnie inna.

23 marca 2017, godz. 17:15 i 22:15
źródło: www.radio.bialystok.pl​